Про роботу комісії з питань захисту прав дитини у серпні 2016 року

Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини під головуванням виконуючого обов’язки міського голови Володимира Миколайовича Сироватки відбулося 11 серпня 2016 року.
У присутності членів комісії було розглянуто 23 питання, з них:

1) про захист житлових та майнових прав дітей – 8;
2) про соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 5;
3) про вирішення спорів батьків щодо дітей/дитини:
– щодо участі у вихованні дітей – 1;
– про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав – 3;
4) про неналежне виконання батьківських обов’язків та здійснення соціального супроводження родини – 4;
5) про затвердження та перегляд індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей – 2;
В черговий раз на комісії було розглянуто ряд проблемних питань щодо сімей, де батьки безвідповідально відносяться до виконання батьківських обов’язків: зловживають спритними напоями, не забезпечують належних умов для виховання і повноцінного розвитку дітей, залишають малолітніх дітей без нагляду дорослих. На комісії здійснено аналіз умов проживання цих сімей, доцільність отримання ними державних виплат та перебування у них дітей.
Кожній сім’ї запропонований алгоритм вирішення складних життєвих обставин. Батьки попереджені про відповідальність у разі невиконання поставлених завдань.
Підсумовуючи засідання комісії, хотілося б зазначити, що однією з найбільш гострих проблем сучасного суспільства є неналежне ставлення батьків до виховання своїх дітей. У родині, де панує атмосфера взаєморозуміння, де діти завжди можуть звернутися по допомогу до старших і одержати підтримку, де цінується дитяча думка, неодмінно виростуть здоровіші морально й духовно люди. Прикро, що не всі це розуміють…

Служба у справах дітей