Про роботу міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 Формування цінностей відповідального батьківства – один з пріоритетів у здійсненні соціальної роботи, спрямованої на подолання бездоглядності та соціального сирітства. При Новокаховській центральній міській лікарні працюють консультаційні пункти Новокаховського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в жіночій консультації та пологовому відділенні, одним із завдань яких є виявлення жінок, які мають намір відмовитись від дитини, надання жінкам та їх сім’ям комплексу соціальних послуг, для своєчасної допомоги, здійснення комплексу заходів, спрямованих на вихід сім’ї зі складної життєвої ситуації.
Щочетверга фахівцями центру проводиться профілактична робота: лекції, бесіди, заняття для вагітних за темами: “ВІЛ і дитина”, “Сім’я не місце для насильства”, “Правові документи, які тобі захищають”, “Принципи здорового способу життя”, та ін. Самотнім матерям і молодим батькам надається інформація про психологічні аспекти подружнього життя, функції сім’ї для формування позитивної моделі сімейного життя. Консультування по плануванню сім’ї допомагає отримати знання про відповідальну безпечну статеву поведінку, підвищує рівень інформованості і культури в репродуктивному здоров’ї. У 2014 році на прийомі у фахівця Центру побували 374 людини, з початку поточного року – 57 чоловік.центр-2У пологовому відділенні ведеться робота, спрямована на соціальну реабілітацію матерів, які мали намір відмовитися від народжених ними дітей, для збереження сімейних стосунків між дитиною і сім’єю.
Центром також надаються індивідуальні консультації по правових знаннях, допомога в оформленні документів, психологічна допомога, поширюються буклети і плакати соціальної спрямованості.
За 2014 рік в пологовому відділенні Центральної міської лікарні жодного випадку відмови від дітей не було.
Детальну інформацію щодо роботи Консультаційного пункту можна отримати в Новокаховському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Жовтнева, 5, тел. 5 37 58.центр

Н. М. Галинська, директор центру