Про сплату акцизного податку

50ab972d4c027З 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів. Податок сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та його промислові замінники. Ставка податку складає 5 відсотків від вартості реалізованих у роздріб підакцизних товарів (з податком на додану вартість).

На сьогодні в Новокаховській ОДПІ на обліку перебувають 424 суб’єкта господарювання – платника акцизного податку з реалізації, з них 369 фізичних осіб-підприємців (в т. числі по м. Нова Каховка 165 ) та 55 юридичних осіб (в т. числі по м. Нова Каховка 29).

За п’ять місяців 2016 року до бюджету Нової Каховки надійшло 14 млн.грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, це на 5,6 млн.грн. більше ніж торік. В структурі надходжень до бюджету нашого міста цей податок займає левову частку, а саме 20,5 відсотків.

Акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повністю зараховується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу таких товарів. Відповідно, усі мешканці місцевих громад мають бути зацікавлені виключно у легальному продажу алкогольних напоїв, пива, цигарок, пального. Адже за умови повної легалізації ринку підакцизних товарів місцеві громади щомісяця матимуть реальні кошти для вирішення своїх проблем.

 

Відділ економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради