Селищний голова Дніпрян про роботу за рік

У листопаді минув рік, як селищний голова Дніпрян Анатолій Білий обійняв нинішню посаду. Як передбачає буква Закону, він прозвітував про свою роботу протягом 12 місяців перед дніпрянцями у будинку культури, та ще й запропонував розповісти про зроблене на шпальтах «НК» щодо того, як виконує обіцянки, аби довести: вибір був зроблений правильно.

Що вдалося здійснити новому селищному очільнику?

Селищний голова почав з приємного, з грошей. Так, за січень-жовтень загальний фонд поповнився власними і закріпленими доходами (4 млн. 756 тис. 2 грн., 112,4% до плану ) та стовідсотковою субвенцією із міського бюджету (1млн. 900 тис. 92 грн.) і склав 6 млн. 656 тис. 94 грн. За 10 місяців витратили 3 млн. 839 тис. 169 грн., тобто 89%. З бюджету розвитку узяли 3 млн. 98 тис. 608 грн. (83,9%). І не мають ніякої кредиторки!

Звісно, грошима розпоряджались депутати, які з 30 жовтня минулого року 11 разів збирались на пленарні засідання. Розглянули 163 питання, затвердили 16 селищних програм. Основне – за цей час склалася картина, хто є хто із обранців, хто чого вартий, хто як вмотивований, але найважливіше те, що всі депутати селищної ради взяли на себе відповідальність за управління громадою.

До того ж підставили плече міський голова В.Коваленко, депутати міської ради С.Хоменко, Л.Микитенко, О.Афанасьєв, В.Перетятько, які фактично стали членами селищного депутатського колективу, навіть усієї громади, тож не тільки робота, але й свята не обходяться без їх участі, підкреслив Анатолій Андрійович. Суттєво: допомагають, навіть не афішуючи, що доброго зробили для нашої громади.

Що стосується роботи виконавчого комітету, то його члени з початку року сходилися на 13 засідань, прийняли 67 рішень. З яких питань? На веб-сайті селищної ради усі оприлюднені. Найголовніші: керування фінансами й контроль за якістю послуг, які надаються населенню.

Так, 1 жовтня виконком Дніпрянської ради від відділу реєстрації Новокаховської міськради отримав картотеку громади, тож тепер дніпрянці на місці мають таку послугу, як реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання, і вже за неповних два місяця тут обслужили 52 мешканця.

Як підкреслив А.Білий, головне, що змінилося за рік роботи, за його думкою, це – відношення людей до селищної ради. І хоча за цей час багато чого побудували, відремонтували, все рівно основне – це взаємодія із виборцями, які все частіше заходять, причому більшість (третина) – лише обговорити наболіле, отримати пораду. І ще – частіше телефонують, аби допомогли, пояснили. Нині все більше дніпрянців хвилюється: як же так, скоро новий рік, а досі не надійшла державна субвенція на тверде паливо? Якщо газом та електрикою можна користуватися, то дрова та вугілля в борг не купиш!

Усього нинішнього року до ради звернулося 385 громадян. Що хвилює людей? Оформлення та переоформлення права власності на землю, межі ділянок, взаємини із сусідами, соцзахист, житлова політика, утримання собак тощо. Всі – розглянуті, в межах компетенції та можливостей допомогли.

До речі, фахівці виконкому працюють з натхненням, надаючи людям кваліфіковані послуги. А всі члени виконавчого комітету охоче брали участь у численних толоках та громадських заходах. Всього рада отримала 502 листа, відправили 1668, видано 3972 довідки.

При раді працює адмінкомісія, яка нарахувала 1989 грн. штрафних санкцій (ігнорування правил благоустрою та додержання тиші тощо).

Особлива увага була приділена тим, хто опинився у скрутному матеріальному становищі: одноразова допомога склала 23 тис. грн. (6 тис. – на лікування, 3 тис. – на поховання, 14 тис. – учасникам АТО).

Піклувались про діточок, особливо з тих родин, де батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків тощо.

Звичайно, найважливіше для селян – земля, тож дніпрянці за звітний рік отримали 114 рішень щодо оформлення права власності на землю тощо. Завершується робота з розробки генплану Дніпрян. За оренду юридичні особи сплатили 3 млн. 154 тис. 837 грн., фізичні – 98 тис. 794 грн. (на 20 жовтня).

За 10 місяців земля дала 3 млн. 613 тис. 732 грн. або 76% всіх надходжень. А.Білий підкреслив: «Ми вдячні всім сумлінним платникам податків, які сплачують внески в місцевий бюджет. Але особлива подяка – «солодухінцям»: керівникам Ігорю та Сергію Давиденкам, усьому колективу ДП ДАФ «Югтара», адже завдяки податкам цього підприємства неможливо було б зробити багато чого із того, що нині мають Дніпряни».

За умови суттєвого перевиконання бюджету, зазначив селищний голова, ретельно піклувалися про благоустрій. Почали з простих зрозумілих кроків, адже інфраструктура не терпить тривалих розмов, а вимагає кропіткої й щоденної роботи: запустили другу та третю чергу освітлення по вул.Наддніпрянській (Корсунській), розробили проект освітлення вул.Вишневої. Одна з найболючіших проблем – вода, тож придбали додатково два насоси, змонтували частину пластикового водогону по вул. Наддніпрянській, незабаром розпочнеться монтаж по вул.Корсунській від Дніпрянської ЗОШ до кінцевої зупинки; встановили дві огорожі навколо свердловин.

Ремонтувались дороги, заасфальтували ділянку по вул.Виноградній. Аби людям було зручно чекати автобус, встановили 12 нових зупинок, відремонтували шість.

Змонтована система відеонагляду в районі будинку культури та селищної ради, остання також має сигналізацію. Розпочали ремонт будинку культури в Дніпрянах: оновили фасад та замінили покрівлю.

Ремонтуються навчальні закладі, шкільні та дошкільні. Так, Дніпрянська школа отримала 100 тис. грн. на заміну вікон, матиме ще стільки ж наступного року, частково заасфальтували подвір’я.

У садочку «Віночок» капітально оновили систему опалення, встановили пелетний котел замість електричного. А ще – витяжку на харчоблоці, дали гроші на заміну 4-х вікон, відремонтували пральню та купили нову машинку. Пральну машинку отримав також садочок «Колобок», якому купили обладнання для кухні, ноутбук, а наступного року збираються утеплити фасад та капітально попрацювали над покрівлею, що коштуватиме 600 тис. грн.

Не залишились поза увагою усі населені пункти Дніпрянської селищної ради. Так в Нових Лагерях після ремонту відкрили чудовий оновлений будинок культури, який став окрасою села. В Піщаному триває капітальний ремонт клубу. У Корсунці відремонтували зупинки та проклали тротуарну доріжку до школи. У всіх трьох селах змонтували лінії освітлення, які чекають на підключення (на жаль, процес дуже тривалий.)

А ще завдяки плідній праці всіх закладів культури селищної ради відбувалися численні свята, концерти, фестивалі, дискотеки, бібліотечні посиденьки тощо. За плідну роботу селищний голова дякує їх керівникам О.Луговській, А.Мандриці, О.Єфремовій та С.Тішиній.

Завершуючи розповідь про здобутки і проблеми, Анатолій Білий признався: заважає бюрократична тяганина, коли щонайбільше часу забирає дозвільна система, а не сама робота. Він дякує усім, хто працює поряд, та мріє майбутнього року створити своє комунальне підприємство, адже чотири села ради, в яких мешкає 7,5 тисяч людей, обслужити без свого КП неможливо.

Підготувала Тамара Путілова