Про увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції

prapor_150

Управління містобудування та архітектури міської ради з великою повагою відноситься до всіх учасників антитерористичної операції, які протистоять жорстоким та протиправним діям терористів на сході України, захищають наш спокій та незалежність нашої держави. З особливим порозумінням рідних та близьких, які втратили у цій боротьбі самих дорогих їм людей, усвідомлюючи величезну трагедію такої втрати наш обов’язок вшанувати та увічнити пам’ять загиблих героїв.

Останнім часом у нашому місті було встановлено 5 меморіальних дощок на честь загиблих учасників АТО, але тільки одна дошка була влаштована з дотриманням вимог законодавства. Адже після встановлення меморіальної дошки відповідно до затвердженого Порядку, така дошка ставиться на облік, забезпечується її охорона та впорядкування, а що саме основне – її збереження та вшанування світлої пам’яті на довгі роки. Ініціаторами встановлення меморіальних дощок на честь загиблих воїнів можуть бути, як Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, міський голова, Новокаховська міська рада, органи виконавчої влади, так і громадські організації, офіційні представники іноземних держав, установи, заклади, підприємства, політичні партії та творчі спілки, трудові колективи та органи самоорганізації населення, громадяни України, але дотримання вимог встановленого Порядку повинно бути для всіх обов’язковим.

З цією метою рішенням виконавчого комітету від 28.10.2014 року №363 затверджено Положення про порядок встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок на території міста Нова Каховка, яким визначено відповідний порядок та перелік необхідних документів для підготовки рішення виконкому щодо їх встановлення.

Першочергово на ім’я міського голови подається клопотання про встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок, в якому зазначається обґрунтування доцільності встановлення, а також пропонується місце розташування, зазначається за рахунок яких коштів буде здійснюватися фінансування виготовлення і встановлення та надаються пропозиції щодо подальшого балансового обліку об’єкту. До клопотання також додається біографічна довідка про людину та згода родичів загиблого (за згодою чоловіка, дружини, батьків або дітей), а також ескізний проект дошки, лист-погодження відділу культури і туризму, якщо будівля, на якій буде розміщено меморіальну дошку віднесена до категорії об’єктів культурної спадщини, чи пам’ятний знак встановлюється в охоронній зоні.

Питання про встановлення пам’ятних знаків, меморіальних, анотаційних дощок розглядається громадською радою та виноситься на обговорення жителів мікрорайону, де такі встановлюються. Після чого розглядається комісією по інвентаризації і обстеженню технічного стану пам’яток історії та культури міста, та виноситься на розгляд виконкому міської ради, попередньо узгодивши управлінням містобудування та архітектури – проект пам’ятного знаку чи меморіальної, анотаційної дошки, виготовлення – з відділом комунального господарства, текст – з відділом культури і туризму.

Ініціатор здійснює заходи з передачі меморіальної дошки до комунальної власності міста – у випадку, якщо дошку встановлено на будівлі чи території, що належить до комунальної власності міста, або на баланс власника будівлі, на якій розміщено дошку, якщо будівля не є об’єктом комунальної власності міста. Облікова інформація про меморіальні дошки відображається у паспортах, які містять відповідні копії документів та необхідну інформацію і зберігаються в управлінні містобудування та архітектури та у відділі культури і туризму.

Зазначаємо, що меморіальна дошка встановлюється не раніше ніж через 1 рік після смерті особи, пам’ять якої увічнюється, та в межах міста може бути встановлено тільки одну меморіальну дошку – за колишнім місцем проживання, роботи чи навчання.

Повний текст Положення, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 28.10.2014 року №363 Ви можете переглянути Повний текст Положення, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 28.10.2014 року №363 Ви можете переглянути офіційному сайті міста Нова Каховка

Тож закликаємо всіх небайдужих та ініціативних людей з відповідальністю відноситись до проведення заходів по встановленню меморіальних дощок, усвідомлюючи значимість таких подій та забезпечення вшанування пам’яті загиблих героїв навіки!

Начальник управління містобудування та архітектури М.П.Плюйко