Про втілене і бажане. Володимир Коваленко підбив короткий підсумок своєї праці в органах місцевого самоврядування

Для міського голови Нової Каховки Володимира Коваленка особливими днями є 26 березня, коли він у 2006 році був обраний міським головою, та 2 квітня 2002 року, коли змінив виробничу працю на роботу у міській раді. Тож минає ще один рік роботи в органах місцевого самоврядування. На прохання «НК online» Володимир Іванович підбив короткий підсумок перебування на посаді, проаналізував минулий рік діяльності та виокремив основні моменти у кожній сфері життєдіяльності міста.

-Ось вже 16 років, як працюю в органах місцевого самоврядування, і, мабуть, не стільки за власним бажанням, а завдяки тій довірі, яку надають наші мешканці. Я не маю права їх підвести, – розпочав розмову міський очільник. – Скажу відверто:  майже не помітив цих років, оскільки фактично жодного дня не було марного. Мене завжди переповнювало бажання почути людей, колег, а потім – сформувати це у напрацьовану систему виконання.

Думаю, що одне з найголовніших досягнень за всі роки, — чотири скликання депутатського корпусу, серед яких завжди знаходилась розумна, відповідальна більшість, яка конструктивно працює на благо громади. Результатом злагодженої та плідної роботи є створення стратегічного, покрокового плану розвитку Новокаховської міської ради, який ми втілюємо за окремими напрямками: промисловість, сільське господарство, освіта, медицина, культура, спорт та ін.

Уже 26 років місто втрачає статус промислового. На жаль. Особливо стрімко – в останні 4 роки. На це є ціла низка причин – як внутрішніх, так і зовнішніх. Одна з головних у тому, що ринки збуту багатьох місцевих підприємств були орієнтовані на північний схід, а зараз, в силу відомих всім обставин, наш товар туди не експортується. Але у нас є і «кити», які лишаються потужними наповнювачами бюджету: «Укргдіромех», Каховська ГЕС, ПАТ «ДМК «Таврія», завод «Енерджи продакт» та інші. Є й ті, які повноцінно працюють на території Таврійська. Але, як це не прикро, потужності, які ми втратили через закриття «Соколу» і «Електромашу», звичайно, не відновити. Вагомий сектор сьогодні займають будівельні організації та підприємства, сільське господарство.

Інвестиції до Нової Каховки заходять, і це факт. За ці роки місто набуло рис туристичного центру. Саме цей сектор й повинні активно заповнювати. Найперше – необхідно покращити інфраструктуру міста, і, зокрема, ті напрямки, які мають розвиватися в системі відпочинку й туризму. Розроблений 7­річний план реконструкції парку, він поступово виконується. Вже давно необхідно облаштувати повноцінну набережну. Є проекти щодо ремонту альтанок тієї частини Палацу культури, що виходить на Дніпро. Усі наші вулиці з часом мають також змінити свій вигляд. На окрему увагу заслуговує спортивна інфраструктура, яку ми також плануємо вдосконалити. Стадіон «Енергія» сьогодні кращий у всій області. І його потрібно розвивати далі. Не можна не відзначити, що громада на порозі здійснення давньої мрії усіх мешканців — побудови басейну. Розпочата робота з підготовки до будівництва центру олімпійських видів спорту «Н2О Нова Каховка».

Сподіваємося, що матиме продовження проект «ГЕС­2». Розроблена проектна документація, пройдена низка експертиз. І цей потужний інвестиційний план рано чи пізно запрацює. А ще сьогодні дуже актуальним напрямком є так звана «зелена енергетика», над чим у місті також працюють.

Звичайно, є й проблемні питання. Ми про них знаємо. Особливо — в системі ЖКГ. Непокоять новостворені ОСББ. Саме тому, за ініціативи депутата Сергія Хоменка, була створена координаційна рада голів і представників багатоповерхівок, яку очолила Ольга Рашевська.

Занепокоєння викликають освітня і медична реформи. Їх, ясна річ, запускає в дію держава, а проблеми, що вони тягнуть за собою, перекладаються на плечі органів місцевого самоврядування. До мене надходить дуже багато звернень батьків, в тому числі з приводу спеціалізованих класів з поглибленим вивченням іноземних мов. Система не передбачає таких згідно з новим законом. Що й говорити, важко призвичаюватися до змін. Багатьом складно усвідомити, що потрібно після 9 класів змінювати школу. Буде, звичайно, перехідний період. Школи, які наберуть до 10­х класів 25 і більше діток, лишаться поки що у своєму статусі 1­3 ступенів. Допоки у нас не буде все готово, аби перевести усіх старшокласників в одну профільну школу. Треба забезпечити гідні умови і, думаю, що все в цьому плані у нас буде гаразд.

Фінансова децентралізація дала додаткові кошти, але з того часу додалося чимало повноважень, не підкріплених коштами. Те, що зароблено і те, що пропонують взяти на себе, – не співмірне. Сьогодні не вистачає 17 мільйонів на освіту і 11 – на медицину. І така ситуація в усій країні.

Що стосується медичної реформи, то також поки що важко зрозуміти реалії змін. Усе на папері декларується, а як саме втілюватиметься – невідомо. Не визначений досі статус нашої лікарні – чи буде закладом другого рівня, чи центром госпітального округу.

Влада і, зокрема, я, як міський голова, це не «вежа зі слонової кістки». Ми всі – одна громада. І цілі у нас одні. Маємо ставитися один до одного з розумінням. Вміти чути, співчувати, переживати один одному. Ось що головне. Важко погодитися з тими, у кого немає спокою у душах, тож вони виливають це у постійну боротьбу. Воюють на засіданнях депутатських комісій, у сесійній залі, влаштовують нікому не зрозумілі і не потрібні демонстрації, протести. У керівництва держави свої повноваження, а в нас – свої. Нова Каховка була, є і буде спокійним, затишним, комфортним містом. Дякую тим свідомим і небайдужим людям, які все розуміють, знають, підтримують.

У мене таке враження, що ми з однодумцями лише починаємо працювати. Є 12 місяців, а в них – 365 днів, присвячених конкретній роботі, у якій варто керуватися незмінними правилами: добре і толерантне ставлення до людей, правильна організація праці, культура виробництва і строкова дисципліна.

Попереду – багато роботи. Необхідно навести лад не лише на центральних вулицях, а й у наших мікрорайонах, забезпечити належними умовами для занять спортом дітей, завершити роботи у ФАПах в сільській місцевості. Треба об’єднати спільною метою усі наші громадські організації. Говорячи про всі, маю на увазі ті, які хочуть зробити місто кращим, які допомагають йому, а не вбравшись с ніг до голови у камуфляж, лише лякають людей.

Усі ми – багатотисячна громада Новокаховської міської ради — маємо право бути щасливими. Але так само всі повинні бути і творцями свого щастя.

Підготувала   Надія Бережко