Про зміни в порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

гроші_гривні

8 червня 2016 року Кабінетом Міністрів України була прийнята нова постанова №365, нормами якої було встановлено порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та порядок здійснення контролю за проведенням таких виплат за місцем фактичного проживання/перебування.

Тож, відтепер для призначення (відновлення) соціальних виплат робоча група буде проводити перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, за результатами перевірки має бути складений акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, який підписується всіма повнолітніми членами сім’ї ВПО та представниками органів соціального захисту.

За результатами цього акту комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат, утворена при виконкомі Новокаховської міської ради приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) відповідної соціальної виплати.

Саме Постановою КМУ №365 встановлений і порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеної особи. Такий контроль буде здійснюватися органами соцзахисту шляхом відвідування не рідше одного разу на шість місяців фактичного місця проживання/перебування особи, про що буде складений відповідний акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Органам соцзахисту, робочим групами у складі представників МВС, ДМС, СБУ та інших органів надано право проведення додаткових перевірок.

У випадку відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання відповідний запис буде здійснено представником соцзахисту в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та переселенцю буде залишене повідомлення про необхідність з’явитися до органу соцзахисту для проходження фізичної ідентифікації. У випадку невиконання такої вимоги органом соцзахисту буде надіслане рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність з’явитися для проведення фізичної ідентифікації. Одночасно до Держприкордонслужби буде здійснений запит щодо виїзду особи за кордон чи зону проведення АТО. За результатами такої роботи органом соцзахисту на розгляд комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат буде направлене подання про припинення соціальної виплати.

Нормами порядку передбачене і поновлення соціальних виплат в деяких випадках, але таке поновлення буде здійснене не раніше ніж через два – шість місяців і виконання всіх процедур, необхідних для їх призначення, передбачених законодавством.

В випадку виникнення питань внутрішньо переміщені особи можуть звернутися за консультацією в Управління праці та соціального захисту населення за адресою м.Нова Каховка, вул.Історична (раніше – Леніна), 18.

Управління праці та соціального захисту населення