Про зміни в структурі Херсонської обласної державної адміністрації

Навколо реорганізації в ОДА з’явились чутки та різні версії того, що відбувається. Але оскільки все складне інколи пояснюється просто, кореспондент ПІК звернувся за коментарем до  Володимира Клюцевського, керівника апарату Херсонської ОДА.

 То, що відбувається? Для чого ця чергова реорганізація?

– Проведення реорганізації в ОГА – це виклик часу. У нас утворено 4 нових департаменти і 2 нових управління. З’явилися нові повноваження (щодо управління дорогами загального користування місцевого значення) – тому розширено функції управління капітального будівництва і на його базі утворено Департамент будівництва та розвитку інфраструктури, у складі якого є управління по утриманню таких доріг.

У зв’язку з децентралізацією виникла необхідність згрупувати процеси та посилити напрямок регіонального розвитку – тому утворено нове управління регіональної політики, яке займатиметься стратегічним плануванням розвитку територій, взаємодією з місцевими органами влади та аналізом внутрішньополітичних процесів.

Практика останніх років засвідчила поєднаність участі у масштабних заходах, які популяризують Херсонщину, управління культури та управління туризму, тому прийнято рішення щодо повернення до попереднього формату цієї організаційної структури та утворено Департамент культури, туризму та курортів.

Міносвіти останнім часом робиться особливий акцент на інклюзивній освіті, тому нормативними актами необхідно було утворення відповідного підрозділу в обласному галузевому управлінні, що призвело до утворення Департаменту освіти, науки та молоді, підвищився статус цього напрямку роботи.

Ні для кого не секрет, що здорова нація формується через здоровий спосіб життя. Голова ОДА Андрій Гордєєв особливу увагу приділяє розвиткові масових видів спорту та популяризації фізичної культури. У зв’язку з цим чисельність управління з питань фізичної культури та спорту була збільшена на 4 одиниці та утворено спеціальний відділ з масового спорту, очолити який виявив бажання Юрій Семченко.

– Скільки цей процес триватиме?

– Всі реорганізовані підрозділи пройшли державну реєстрацію як юридичні особи публічного права.  Процес реорганізації має завершитися до 01 грудня призначенням/переведенням працівників до нових структур.

–  Платники податки поцікавляться, чи не збільшаться видатки на утримання чиновників у результаті змін.

– Реорганізаційні процеси в ОДА проводяться виключно в межах затвердженої Урядом штатної чисельності та коштів, виділених на утримання.

–  Виникає питання – навіщо це, адже вже незабаром децентралізація «доб’є» ОДА та РДА?

– Обласна та районні державні адміністрації виконуватимуть свої обов’язки ще не один рік до тих пір, поки не будуть внесені відповідні зміни до Конституції України та реалізовані організаційні нормативно-правові акти, прийняті Кабміном. У районах, де всі органи місцевого самоврядування увійдуть до ОТГ, в райдержадміністраціях будуть скорочені функції та, відповідно, чисельність і видатки на утримання. Цей процес логічний і неминуче торкнеться всіх районних держадміністрацій.

До речі, перші кроки до зміни в організації роботи місцевих державних адміністрацій вже прийняті Президентом України. Згідно із нещодавнім Законом, голови обласних і районних держадміністрацій та їх заступники припиняють мати статус державних службовців.

Запитувала Ірина Староселець