Про зміни в законодавстві щодо ліцензування господарської діяльності

unnamed

Виконавчий комітет Новокаховської міської ради нагадує суб’єктам господарювання, що з 28 червня 2015 року набере чинності Закон України від 02 березня 2015 року  №222 „Про ліцензування видів господарської діяльності”, який регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню (яких, до речі, буде всього 30), встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

Ліцензія на провадження здобувачем ліцензії визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, буде оформлюватись органом ліцензування в електронному вигляді (за бажанням можлива видача і на паперовому носії). Відомості щодо ліцензування господарської діяльності по кожному суб’єкту господарювання будуть вноситись до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а доступ до цих відомостей через мережу Інтернет буде безоплатним.

Ліцензію видаватимуть на необмежений строк, а разова плата за неї становитиме розмір мінімальної зарплати, що діє на день прийняття рішення про видачу (якщо іншого розміру плати не встановлено законом). Якщо ліцензію видає місцевий орган виконавчої влади (наприклад, Херсонська ОДА) або Рада міністрів АР Крим, то плата за її видачу – тільки 10% такої мінімальної зарплати. Переоформлення ліцензії є безоплатним.

Ліцензії, які будуть чинними на день набрання чинності цим законом, продовжують діяти. Ті з них, що були обмежені в строкові дії, визнають безстроковими й можуть бути, за заявою ліцензіата, безкоштовно переоформлені протягом тижня. Якщо ж відповідні види господарської діяльності звужені, то ліцензії безкоштовно переоформлять протягом трьох днів.

Начальник відділу економіки, фінансового
аналізу та інвестицій виконавчого комітету
Новокаховської міської ради                                                                              Т.Малій