Про звітність підприємців, які торгують алкогольними напоями та тютюновими виробами

алкоголь

У зв’язку з численними зверненнями суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж підакцизних товарів, щодо подання нової ускладненої звітності про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, народний депутат України Оксана Продан звернулась із депутатським запитом до Міністра фінансів України О.Данилюка щодо скасування наказу Мінфіну від 11.04.2016 р №49.

Відповідно до зазначеного наказу, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні будуть до 10 числа місяця, що настає за звітним, подавати звіти про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздрібній мережі за кодами та видами такої продукції.

Підприємці скаржаться, що значна частина з них не в змозі вчасно виконати вимоги наказу Мінфіну №49, оскільки не мають технічної можливості вести облік обсягів алкогольних напоїв та тютюнової продукції у розрізі кодів та видів такої продукції, а облік поштучної реалізації таких товарів потрібно буде робити вручну, що може призвести до помилок. Фінансова санкція у вигляді штрафу за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями дуже значна – 17 тис.грн.

Але, запит то є запит, а ми звертаємо увагу підприємців на те, що в умовах сьогодення алкоголь, як товар, належить до товарів, які приносять значні прибутки і виробникам, і реалізаторам. Поряд з відповідальними та порядними підприємцями, яких в місті більшість, зустрічаються і такі, хто має спокусу незаконно „підзаробити”. Виконавчий комітет Новокаховської міської ради нагадує суб’єктам господарювання, що працювати в законодавчому полі набагато дешевше і вигідніше, аніж сплачувати величезні штрафні санкції і мати потім образу на всіх і вся.

Т.Малій, начальник відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету Новокаховської міської ради