Проблема утилізації непридатних пестицидів на Херсонщині

На Херсонщині знаходяться 1800 тонн непридатних до використання пестицидів, які необхідно утилізувати.
Про це на брифінгу в рамках круглого столу, присвяченого екологічним проблемам області, заявив голова ОДА Андрій Гордєєв, передає ПІК.
«Пестицидів близько 1800 тонн і вони розкидані по всій області. І близько 10 млн гривень ми направляємо саме на ці заходи (з їх утилізації – ред.). – відзначив Гордєєв.
Довідково. За даними інвентаризації, проведеної у 2012 році Державною екологічною інспекцією у Херсонській області, кількість «нічийних», не придатних до використання ХЗЗР (хімічних засобів захисту рослин) становить 1887,436 тонни. За попередніми розрахунками повна вартість робіт із знищення однієї тонни не придатних до використання ХЗЗР становить 49,2 тис. грн. Таким чином, загальна сума, необхідна для знищення всіх пестицидів на території Херсонської області, станом на 01 січня 2017 року складає 92 млн 861,85 тис. грн, без врахування вартості очищення та рекультивації місць (територій) видалення ХЗЗР. У 2017 році ОДА на проведення робіт із знищення не придатних до використання ХЗЗР планується залучити 24,2 млн грн бюджетних коштів, в тому числі з державного бюджету – 15 млн грн, з обласного Фонду охорони навколишнього природного середовища – 9 млн 201,038 тис. грн.