Проблеми, які турбують дружин учасників АТО у Новій Каховці

Днями під головуванням заступника мера Нової Каховки Віктора Замкового у виконкомі відбулася зустріч з дружинами воїнів української армії, які брали участь в АТО.  

Необхідність у розмові назрівала давно. Останнім часом психологи та громадські діячі відкрито говорять про те, що на увагу суспільства потребують не тільки самі учасники антитерористичної операції, а й члени їхніх сімей, зокрема, дружини. Тому що саме вони як ніхто інший знають про усі видимі і невидимі проблеми, тривоги і печалі своїх чоловіків.

До розмови були також запрошені начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Стоянчук, начальник міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Корсакова, психіатр Світлана Юшицина та голова ГО ветеранів та учасників АТО  «Біла стріла» Дмитро Марков зі своїм заступником Вадимом Ковальовим. Вони розповіли про те, що їхня організація має приміщення (вул. Букіна,68), в якому вже обладнана так звана кімната відпочинку. Тут можна за чашкою гарячого чаю, в невимушеній і дружній атмосфері  поспілкуватися чи обговорити ті чи інші теми. Також там вже встановлено спортивний тренажер, займаючись на якому можна зняти нервове напруження. На даний час увага керівництва «Білої стріли» сконцентрована на дітях. «На стінах приміщень містяться дитячі малюнки і зовсім не на військову тематику. Якщо у когось з вас виникне бажання провести з дітьми тематичне заняття, наприклад, з переглядом фільмів, ми завжди підемо на зустріч. Звертаємо увагу на дітей, бо розуміємо, що їм далі жити у нашій країні і розвивати її», – повідомив присутнім Дмитро Марков.

В ході розмови він розповів про діагностичний центр для АТОвців, який працює в Херсоні. Аби потрапити до нього, потрібно звернутися до організації і взяти направлення, пояснив він.

Начальник  УПСЗН Олена Стоянчук  поінформувала дружин учасників АТО про передбачені законом пільги і їх надання у нашому місті.

Присутніх жінок турбували проблеми, пов’язані з літнім відпочинком, вірніше відсутність умов для оздоровлення в багатьох пансіонатах, яким виділяють кошти для цього. Зокрема, називався пансіонат «Ірбіс», в якому за втручання управління соціального захисту і «Білої стріли» доводилося наводити лад минулого літа. Також були поставлені питання щодо вступу дітей з родин выйськових до вищих навчальних закладів і пільгових умов навчання, довгострокового кредитування, відсутності житла для сімей та проблем з отриманням земельних ділянок.

Стосовно останнього пояснення надав Віктор Замковий, до речі він сам брав участь в АТО і отримав, як і всі новокаховські АТОвці, ділянку в районі старого кладовища (всього військовим виділено близько 50 га). Та проблема в тому, що споруджувати власне житло  мають змогу не всі.  Та ще й справа застопорилася на етапі оформлення документів, тому міська влада для того, щоб зрозуміти чи буде там відбуватися будівництво, чекає поки хлопці визначаться. Якщо вони погодяться, то  виникне потреба прокласти комунікації. А це дуже витратна частина роботи, якій передує дороговартісне вирівнювання і планування місцевості, на що, за попередніми оцінками, треба витрати близько двох мільйонів бюджетних коштів.

Крім цих відомостей, Наталія Корсакова розповіла присутнім про проект «Успішна жінка», участь у якому можуть брати і дружини учасників АТО. Він передбачає 10-денні безкоштовні тренінги на базі херсонського обласного центру для дітей, сім’ї та молоді. Жінок навчать орієнтуватися на ринку праці, а комусь буде корисним пізнати ази бізнесу, щоб відкрити власну справу.

Наприкінці розмови Дмитро Марков висловив сподівання, що наступного разу подібна зустріч відбудеться на базі ГО «Біла стріла» у тісній дружній обстановці.