Продовжується будівництво підстанції 750 кВ «Каховська»

Будівництво підстанції 750 кВ «Каховська» розпочате у 2014 році у рамках виконання енергетичної стратегії України до 2030 року. На сьогоднішній день на об’єкті повним ходом йдуть будівельно-монтажні роботи, що виконуються двома генеральними підрядними організаціями: ЗАТ «Інженерно – будівельна компанія «Союз – Сети», а також АВВ AG – ТОВ «Київська енергобудівельна компанія». Фінансування проекту здійснюється Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Про це повідомляє прес-служба ДП “НЕК Укренерго”.

Як повідомили у службі капітального будівництва Південної ЕС, на разі підрядниками виконано майже 90% від передбаченого за контрактами обсягу робіт.

Так, на об’єкті вже встановлено основне обладнання (автотрансформатор АТ-2 750/330 кВ, шунтуючий реактор 750 кВ, роз’єднувач 750 кВ, елегазовий трансформатор струму 750 кВ та інше), продовжується монтаж однофазного автотрансформатору АТ-1 750/330 кВ, завершується встановлення трансформатору поперечного регулювання 110 кВ, а також улаштування фундаментів і монтаж металоконструкцій, завершено будівництво підстанції власних потреб 35 кВ, будівель основного та допоміжного призначення. Реалізація проекту вийшла на фінішну пряму.


Слід зазначити, що використовуючи високотехнологічне сучасне обладнання та матеріали, на підстанції створюються всі умови не лише для надійної та сталої роботи обладнання, але й для забезпечення комфортної праці персоналу, який буде обслуговувати ПС.

Днями на підстанції працювала комісія, що перевіряла готовність ряду об’єктів до здачі. 28 липня на підстанції відбулась робоча нарада з питань реалізації проекту за участю фахівців ДП «НЕК «Укренерго», Південної енергосистеми, Херсонських магістральних електричних мереж, консультантів ЄБРР та керівництва підрядних організацій. Після комісійного обходу об’єктів будівництва на нараді обговорювались виявлені зауваження та були поставлені терміни їх усунення.  


Підкреслимо, що під час ознайомлення з ходом реалізації проекту консультанти Європейського банку реконструкції та розвитку відзначили високий рівень організації робіт на підстанції 750 кВ «Каховська».  

Як зазначив заступник директора з капітального будівництва Південної ЕС Ігор Потапенко, у кінцевому результаті реалізація масштабного проекту будівництва підстанції та повітряних ліній дозволить вирішити питання покриття дефіциту потужності електроенергії Херсонсько-Миколаївського енерговузла та забезпечити сталу роботу Об’єднаної енергосистеми України в цілому. Тому всі зацікавлені сторони прикладають максимум зусиль для вирішення виникаючих під час будівництва питань та якнайшвидшого втілення проекту.