Черговий проект Закону України про перерахунок пенсій військовослужбовцям

В соціальних мережах продовжують з’являтися проекти документів, які підготувало Мінсоцполітики для подання на затвердження у Верховну Раду щодо проведення анансованого прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом перерахунку пенсій силовикам з 1 січня 2018 року. 

Сьогодні ми наводимо інсайдерський документ, а саме пояснювальну записку та порівняльну таблицю до Проекту Закону України “Про внесення змін до деяких Законів України щодо перерахункук пенсій осіб, що звільнилися з військової служби та деяких інших осіб”, що було розміщено на сторінці групи “Асоціація ветеранів МВС” у мережі фейсбук.

Наголошую, що ці документи не є офіційними. Але ті положення, що в них містяться цілком співпадають з тими багаточисельними дрібними заявами пане Реви та його підлеглих, якими вони на протязі останніх чотирьох місяців “годували” всіх військових пенсіонерів.

Але головні моменти “новацій” від пана Реви  хочемо акцентувати:

  1. Пенсійний вік (мінімальний) отримання права на пенсію збережено на рівні 45 років при наявності 25 років страхового стажу, з яких повинно бути не менше 12,5 років військової служби.
  2. Розрахунок коефіціенту страхового стажу здійснюється за загальнодержавним законом про пенсії. Але строк служби у ЗСУ, МВС та інших силових структурах впаховується з коефіцієнтом 2,5 (тобто 1 рік за 2,5 роки).
  3. Коефіціент зарбітної плати для нарахування пенсії також здійснюється на кшталт цивільного закону про пенсійне забезпечення за відомостями персоніфікації ПФУ сплати страхових внесків за кожного військовослужбовця.
  4. Максимальний розмір пенсії (без участі у бойових діях або Чорнобилі) не може перевищувати 70% від розміру грошового забезпечення по посаді, з якої військовий йде на пенсію, та не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для громадян, що втратили працездатність.
  5. Розрахунок розміру пенсії здіійснюється по формулі: 25 років страхового стажу – 50% від розміру грошового утримання по останній перед виходом на пенсію посаді. Кожен наступний рік служби вартує 1%  від цього розміру. Тобто, щоб набрати 70% треба всього відслужити 45 років!
  6. У якості винятку, по бажанню пенсіонерів (які вже є на пенсії та які у цей період підуть на пенсію) до 1 січня 2021 року розрахунок розміру пенсії проводиться по нині діючому законодавству (20 років – 50%, кожен наступний – 3%, але не більше 70%). За цим же порядком визначається розмір грошового забезпечення, який є базовим для розрахунку пенсії за состанні 24 місяці служби, чи за 24 місяці на вибір пенсіонера за період служби.
  7. Перерахунок пенсій відокремлено від зміни розміру грошового утримання діючих військовослужбовців на відповідних посадах, а прив’язано до зміни розміру мінімального прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який буде уперше буде проведено  з 1 січня 2020 року.
  8. У зв’язку з нестачею коштів перерахунок будн провдено у три етапи:            до 31 грудня 2018 року пенсіонери будуть отримувати 50% від розміру пенсії, що перерахований за новими розмірами;                                                до 31 грудня 2019 року 75%   від розміру пенсії, що перерахований за новими розмірами;                                                                                                          з 1 січня 2020 року – 100% від розміру пенсії, що перерахований за новими розмірами у відповідності до зміненого розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що буде діяти у 2020 році.

Відповідні документи можна переглянути за наступним посиланням.

Віктор Васильєв,

капітан 1 рангу у відставці ВМС України