Проекти регіонального розвитку за рахунок держбюджету

Міністерство розвитку громад та територій України у листопаді завершило прийом документів в рамках конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Заявниками з усіх регіонів України подано 833 проекти, з них 13 – від органів державної влади та місцевого самоврядування Херсонської області. Проекти подавались за 7 визначеними програмами регіонального розвитку, на реалізацію яких з державного бюджету виділено 551 млн.грн. За умовами конкурсу подані проекти повинні стимулювати розвиток громад та територій та не стосуватися фінансування ремонту або утримання об’єктів.

На участь у зазначеному конкурсі виконавчим комітетом Новокаховської міськради направлено проект «Створення туристичних сервісних зон із впровадженням «зеленого» транспорту та сучасних IT технологій у громадах Херсонщини». Це спільний проект трьох громад-партнерів – Новокаховської міської ОТГ, Асканія-Нова селищної ОТГ, Присиваської сільської ОТГ, а також облдержадміністрації, що спрямовано на створення сервісу та інфраструктури європейського зразка на території Херсонської області, пожвавлення місцевого бізнесу у сфері розвитку туризму в громадах, посилення та промоція туристичного потенціалу громад-партнерів.

Бюджет проекту становить 12460 тис.грн на два роки, з них кошти місцевих бюджетів – 4253 тис.грн, кошти державного бюджету, отримані від Європейського Союзу, – 8207 тис.грн (в тому числі для Новокаховської міської ОТГ – 3058 тис.грн).

Триває процедура оцінювання поданих проектів експертами. Очікується, що попередні результати конкурсного відбору будуть відомі вже у грудні поточного року.

Відділ управління проектами