Професіографічна екскурсія в друкарню міста

1935125_1709105775985489_7210225034647527999_n

Сьогодні школярі мають можливість у реальному часі поспілкуватися з представниками різних професій під час професіографічних екскурсій на підприємства міста. Для ознайомлення із специфікою роботи одного з підприємств м. Нової Каховки, яке виготовляє поліграфічну продукцію, спеціалістами Новокаховського міського центру зайнятості, 23 грудня поточного року, для учнів 8 класу Новокаховської СЗОШ №8, організовано та проведено професіографічну екскурсію на Приватну друкарню «ПИЕЛ» м. Нова Каховка.

Проводив екскурсію власник друкарні Пилипенко О.І. який докладно ознайомив школярів із структурою друкарні, розміщенням та функціонуванням приміщень, яких налічується три – друкарський, політурний та різальний цехи. Наочно показав дітям роботу кожного станка, машини, апарату. Школярі отримали загальні відомості про підприємство: структуру, продукцію, умови, режим праці, перспективи розвитку; актуальні вакансії на підприємстві; технологічний процес професії друкаря, брошурувальника, політурника, різника, майстрів з ремонту обладнання тощо.

Розпочалося знайомство із різального цеху де учні наочно змогли побачити роботу різального станка, який в залежності від заданого розміру виконує обрізку великих листів паперу. Тепер учні знають звідки беруться листи форматів А – 4, А – 3 та А – 2. Особливе захоплення та інтерес викликав другий цех – друкарський, де відбувається безпосередньо весь процес випуску в тираж всієї поліграфічної продукції. Крім того, що учнів ознайомили із роботою всіх станків в цеху, ще детально показали як за допомогою цих станків друкуються газети, книжки, брошури тощо.

Діти із задоволенням спостерігали як за допомогою звичайного білого паперу з великих рулонів, яка проходила шлях через складні друкарські станки з краскою, отримувалась різноманітна друкарська продукція. На завершальному етапі учні побували в політурному цеху – складі готової продукції, де мали змогу бачити результати друкарської роботи. Робітник цеху ознайомила з умовами праці, з обов’язками працівників друкарні, показала та подарувала кожному учневі буклети та календарі, які випускаються в друкарні.

На закінчення заходу, учні ще довго не могли відірватись від друкарського обладнання, детально роздивлялись всі приладдя, брали в руки та під наглядом працівника друкарні пробували вмикати та вимикати пристрої.

Надзвичайно цікаво пройшла професіографічна екскурсія, адже діти не тільки ознайомились з даним підприємством, але й дізнались, як “народжується” газета, книжки, журнали, спостерігаючи за роботою працівників.

Гладченко Ольга Миколаївна провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних