Професія в будь-якому віці

3Підприємства, що виконують роботи підвищеної небезпеки обов’язково мають фахівців, які проходять відповідну професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації. Де отримати ці знання? І не лише теоретичні, а й набути якісні  практичні навички? До того ж  у найбільш оптимальний термін, адже часу, зазвичай, на подібне навчання в нас є не так багато. Відповідь – у ТОВ «Херсонський навчально-курсовий комбінат «Професіонал». Його філіал успішно працює впродовж 17 років у Новій Каховці. Хто ще не в курсі, розповідаємо.

ТОВ «Херсонський навчально-курсовий комбінат «Професіонал» розпочав освітню діяльність  з навчання працівників, спеціалістів і посадових осіб ще в далекому 1967 році. У  нашому місті – починаючи з 1999 року. НКК «Професіонал» має філіали не лише у Новій Каховці, а й у Скадовську та Генічеську. Широкий спектр тематики навчання, можливість займатися з мінімальним відривом від виробництва, індивідуальний підхід до формування навчальних груп. І це далеко не всі переваги даного закладу.
-Наш навчально-курсовий комбінат пропонує професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників з цілої низки робочих спеціальностей, – розповіла директор «Професіоналу» Марина Коваль. – Вже тривалий час ми співпрацюємо з обласним центром зайнятості з навчання не зайнятих громадян за професіями, які користуються попитом на ринку праці. Також проводимо навчання з питань охорони праці і спецнавчання для робочих кадрів виробничих підприємств.

Попит на такого роду послуги зараз достатньо великий. Наприклад, в Херсонському  регіоні багато моряків, які проходять у нас навчання за спеціальностями «зварювальник», «стропальник» та ін. Ми вже третій рік поспіль навчаємо голів об’єднань  співвласників багатоквартирних будинків.

Віковий «діапазон»   учнів разючий: від 18 до 70 років (навіть більше). Приходять сюди і зовсім юні – одразу після школи. Наразі великим попитом та популярністю серед молоді користуються такі спеціальності як «охоронник», «пічник», «машиніст холодильних установок».

Навчатися можна як  індивідуально, так і в групах.  Щодо останнього, то це можуть бути міні-групи (3-5 осіб) і великі, відповідно до ліцензійного набору. Загалом за місяць у місті навчання проходить понад 150 осіб.

По завершенню кожен отримує  свідоцтво державного зразка. Варто зауважити: видається цей документ лише з 18 років, адже всі роботи, відповідно до напрямів спеціальностей, пов’язані з підвищеною небезпекою. Термін навчання в середньому становить 3 місяці. Індивідуальна форма навчання може зайняти і менше часу. Вартість – середня по області, доступна для більшості бажаючих отримати необхідну освіту. Окрім теоретичних знань, усі учні проходять виробничу практику. Ми уклали угоди з підприємствами, які охоче з нами співпрацюють у цьому  напрямі.

Викладацький склад  – висококваліфіковані спеціалісти,  знавці своєї справи, які  мають великий досвід роботи на виробництві. Окремо хочу акцентувати: на сьогоднішній день  «Професіонал» – ліцензована установа, яка навчає доросле населення і  має декларацію Держпраці. Здійснення освітньої діяльності ведеться на підставі ліцензії Міністерства освіти і науки України: серія АЕ 285640 від 27.11.2013 р.  Вона безстрокова. З певною періодичністю кадри проходять переатестацію.

Якраз перед розмовою з Мариною Миколаївною, «НК»  потрапила на  відкрите заняття у групі слюсарів з експлуатації та ремонту газового устаткування. Звісно, сенсу переказувати побачене  немає, проте слід зазначити: присутні експерти та фахівці  високо оцінили рівень майстерності викладача, його методику викладання, особливий підхід до учнів.2 1Тому усім, хто ще у пошуку, радимо звернути увагу на перелік професій, підготовку та підвищення кваліфікації з яких здійснює  комбінат «Професіонал»:
– Водій навантажувача (авто,електро).
– Ліфтер.
– Наповнювач балонів.
– Пічник.
– Машиніст холодильних установок (аміак, фреон).
– Машиніст кранів (мостового, козлового, баштового, автомобільного, портального).
– Оператор котельні на рідкому, твердому, газоподібному паливі.
– Оператор заправних станцій.
– Стропальник.
– Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування.
– Електрогазозварник.
– Електромонтер з ремонту й обслуговування електроустаткування.
– Машиніст автовишки та автогідропідіймача.
– Охоронник.

Також  НКК проводить навчання та перевірку знань інженерно-технічних працівників, відповідальних за експлуатацію: посудин, що працюють під тиском, парових і водогрійних котлів з тиском пари до і більше 0,7 кГс/см² та температурою води до і вище 115 С, ліфтів, вантажопідіймальних кранів і підйомників, газового господарства, електроустановок з присвоєнням групи допуску, теплових мереж, аміачних (фреонових) установок,  зберігання, видачу й облік ПММ, трубопроводів пари та гарячої води, посадових осіб та спеціалістів з питань охорони праці, пересувних і стаціонарних атракціонів,  навантажувачів, експлуатації будівель та споруд, пожежної безпеки, виконання верхолазних робіт.