Професійний навігатор випускника. У НВК №2 підвели підсумки місячника профорієнтації

Правильний вибір професії – одне з найголовніших завдань сучасного старшокласника, адже він приносить моральне задоволення, високу самооцінку та продуктивність праці. Вибір професії – точка, у якій сходяться інтереси особистості та суспільства. З метою ознайомлення учнів з професіями та правилами їх вибору, надання профорієнтаційної підтримки у виборі профілю навчання та сфери майбутньої діяльності  з 15 до 31 січня в НВК №2 проводився  місячник профорієнтації серед учнів 1-11-х класів.

В його  рамках відбулися класні години «Знайомимось з професіями», «Професії моїх батьків», «Калейдоскоп професій», «Праця годує, а лінь – марнує», «Усі професії потрібні, усі професії важливі …» 1-4 класах, «Люди, які працюють поруч»,  «Професії моїх батьків», «Найвідоміші винаходи українців», «Усі професії важливі, обирай свою», «Ярмарок професій», «Твій вибір – життєвий успіх», «Чи обов’язково бути студентом?», «Вільний час – простір для розвитку здібностей», «Професії мого роду» в 5-11 класах.

З 15 до 19 січня  для учнів 2-11 класів проведено відео-перерви «Світ професій», де діти переглядали пізнавальні мультфільми, ролики про різні види професій: професії майбутнього, найбільш високооплачувані, сучасні, незвичайні…

17-23 січня  учні 5-11 взяли участь в акції «Ярмарок професій» (педагог-організатор Сковородка О.П., учнівське самоврядування), під час якої кожен клас підготував стіннівку про одну з професій.

25 січня серед учнів 9-10 класів проведено виховний захід у формі круглого столу «Сучасний ринок праці України та світу» (педагог-організатор Сковородка О. П., учнівське самоврядування), під час якого учні отримали інформацію про вимоги до фахівців різних професій, найбільш затребувані професії сьогодення та найближчого майбутнього, порівняли потреби ринку праці України та світу, обговорили актуальні питання щодо вибору професії та вступу до ВНЗ.

26 січня для учнів 8-А,Б, В класів педагоги провели літературну гру «Калейдоскоп професій» (бібліотекар Подоляк В.В.), під час якої школярі мали змогу спробувати себе в ролі фахівців професій, які нещодавно з’явилися на ринку праці: маркетолога, копірайтера, мерчендайзера, артдиректора тощо.

30 січня  учні 5-11 класів  стали учасниками дня інформації «Нашого цвіту по всьому світу» (бібліотекар Подоляк В.В.). А 31-го для учнів 1-4 класів проведено робочу лінійку «Землю сонце прикрашає, а людину – праця» (класоводи 1-4 класів).

Завершився місячник профорієнтації спільною прес-конфенцією «Професійний навігатор сучасного випускника», яка відбулася на базі міського Центру зайнятості.

Учасники заходу (учні 9-10 класів) отримали інформацію про навчальні заклади міста, області, України, про потреби ринку праці, вимоги роботодавців до фахівців різних професій. Учні цікавились: які професії є високооплачувані в Україні, яких фахівців не вистачає в нашому місті. Представники Центру зайнятості  не лише надали відповіді на запитання дітей, а ще підготували змістовну презентацію, цікаву екскурсію по Центру а також запросили на захід представників Бериславського машинобудівного заводу, вищих навчальних закладів міста.

На цьому робота з профорієнтація не завершується. Впродовж року класоводи та класні керівники організовують екскурсії на підприємства  міста, області, України.
Наші учні вже відвідали: Новокаховську пожежну частину, відділ поліції, міський суд, виноробне господарство «Трубецького», завод марочних коньяків «Таврія», відділення Приватбанку, Новокаховський виконавчий комітет, завод «Данон», «Чумак», виробництво пельменів «ОСА», Миколаївський музей кораблебудування…