Програму житлових субсидій підрихтували

З 1 травня, адже уряд 26 квітня вніс зміни у постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово­комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», діє оновлена програма житлових субсидій.

Чого чекати субсидіантам? Розповідає начальник відділу грошових виплат і компенсацій Новокаховського  УПСЗН Нелі Плохотнюк: у травні перепризначемо субсидії на наступний рік та розрахуємо її розміри на літо, а з жовтня — на опалювальний сезон.

Нелі Олександрівна попереджає: повторно подавати документи (заяву і декларацію про доходи) на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї, а також ті хто хоче отримати субсидію на тверде паливо. Для решти перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

Гарна новина: для пенсіонерів, інвалідів, а також тих, хто не працює з об’єктивних причин, уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживає одна­дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м до 75 кв. м.

Треба знати: якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017­2018 р.р.  для тих, у кого змонтоване індивідуальне опалення, субсидія буде нараховуватись з 15 жовтня до 15 квітня.

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про зміни складу зареєстрованих у житлі (хтось виписався чи прописався); соціального статусу членів сім’ї (хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером); про одноразову покупку, яка перевищує 50 тисяч гривень; набор комунальних послуг (відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки тощо).

Важливо: постановою Кабміну від 26.04.2017 №300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі — постанова) доходи для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово­комунальних послуг враховуються за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до того, з якого призначається субсидія. Тобто при розрахунку субсидії на наступний період, наприклад, у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи з квітня попереднього року по березень поточного включно.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік. Інформація про доходи отримуватиметься від ДФС.

Крім того запроваджується обмін інформацією на центральному рівні з Пенсійним фондом України з Держреєстру загальнообов’язкового дер­жавного соціального страхування.

На жаль, зазначила Нелі Плохотнюк, відповідний порядок щодо ПФ поки лише опрацьовується Держпідприємством «Інформаційно­обчислювальний центр Мінсоцполітики». ДП ІОЦ тільки розробляє програмне забезпечення для підвантаження цієї інформації про доходи в базу даних отримувачів субсидії, на підставі якої визначатиметься середньомісячний сукупний дохід.

Таким чином тільки після надходження програмного забезпечення спеціалісти управління матимуть можливість перераховувати субсидію на новий термін.