Прокуратура закликає до співпраці у боротьбі з корупцією

прокуратураВ умовах реформування правоохоронної системи в державі, з набранням чинності 15.07.2014 нового Закону України «Про прокуратуру», прокуратура залишається одним із спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Поточного року прокуратурою міста забезпечено процесуальне керівництво у двох кримінальних провадженнях про корупційні злочини, обвинувальні акти у яких направлено до суду. Застосовуючи адміністративно-правові засоби складено 4 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення, з яких 1 – про наявність конфлікту інтересів депутата сільської ради при прийнятті рішення у земельній сфері.
Крім того, в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) керівнику приватного підприємства, Новокаховському та Таврійському міським головам направлено подання про проведення службових перевірок щодо чотирьох осіб, з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню ними корупційних правопорушень. Варто зазначити, що корупційне правопорушення це не лише отримання чи надання неправомірної вигоди, а і порушення обмежень, які передбачено розділом IV Закону, а саме:
– щодо використання службових повноважень чи свого становища;
– щодо одержання подарунків;
– щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
– щодо спільної роботи близьких осіб;
– обмеження після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування;
– щодо наявності конфлікту інтересів.
У зв’язку з цим, з метою своєчасного отримання інформації щодо корупційних проявів службових осіб підприємств, установ, організацій, органів влади і місцевого
самоврядування, громадяни можуть особисто звернутись до прокуратури міста Нова Каховка, або надіслати повідомлення на електронну адресу:  nkahprok@pho.gov.ua.

Прес-служба прокуратури м. Нова Каховка