Прокурор прозвітував перед громадою Нової Каховки

prokuror16 липня в.о. прокурора міста Нова Каховка Є.Теницький прозвітував перед громадою про підсумки діяльності своєї установи за перше півріччя поточного року. Проект рішення та звіт прокурора було розміщено на офіційному сайті міста Нова Каховка.

У звіті в.о. прокурора навів статистичні данні про зменшення кількості зареєстрованих до ЄРДР кримінальних правопорушень на 5,4% (1620 проти 1712 торік); при цьому на 15,8% зареєстровано менше особливо тяжких злочинів (16 проти 19), на 6,9% – злочинів середньої тяжкості (338 проти 363); на 33% менше зареєстровано умисних вбивств (2 проти 3); на 6,4% менше злочинів проти власності (526 проти 562 торік); на 59,4% менше квартирних крадіжок (13 проти 32), на 4,7% шахрайств (82 проти 86); на 83,3% збільшилось виявлених злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, пов’язаних з їх збутом (22 проти 12), на 32,2% зменшилась рецидивна злочинність (135 проти 199 злочинів). Рівень розкриття кримінальних правопорушень складає 50,8%.

Але потім Є.Теницький розповів, по яким показникам відбулося погіршення криміногенної ситуації.

В поточному році рівень злочинності на 10 тис. населення виріс до 119,5 злочинів і залишається одним з найвищих показників в області; на 27,9% збільшилась кількість тяжких злочинів (293 проти 229), на 15,3% – кількість злочинів невеликої тяжкості (173 проти 150).

На 3,4% збільшилася кількість злочинів проти життя та здоров’я громадян (з 58 до 60 злочинів), на 12,5% – грабежів (з 24 до 27), на 75% – проти безпеки руху та експлуатації транспорту (з 8 до 14). У 3 рази збільшилась кількість злочинів, вчинених групою осіб (19 до 57).

Прозвітував в.о. прокурора і про деякі підсумки роботи підконтрольного йому Новокаховського МВ УМВС України в області. До ЄРДР внесено відомості про вчинення 1612 кримінальних правопорушень, за наслідками досудового розслідування по 1064 (66%) прийнято остаточні процесуальні рішення (з них: 165, або 15,5,% – направлено до суду (161 – з обвинувальними актами, 2 – з клопотаннями про застосування заходів медичного характеру, 2 – з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності); 20, або 1,9% – зупинено у зв’язку з розшуком підозрюваних; 899, або 84.5% – закрито). Прокурорами прокуратури міста у кримінальних провадженнях під час здійснення процесуального керівництва було скасовано 20 незаконних та необґрунтованих постанов слідчих, надано 143 вказівки слідчим СВ Новокаховського МВ УМВС України в Херсонській області.

Протягом поточного року правоохоронними органами міста фактів порушення конституційних прав громадян, в тому числі при затриманні та притягненні до кримінальної відповідальності, не допущено.

Є.Теницький щодо практичної реалізації повноважень прокурорів поза межами кримінального судочинства зазначив, що прокуратурою міста систематично вживаються заходи щодо попередження та усунення порушень у діяльності органів місцевого самоврядування та державного контролю. Водночас з цим, підкреслив в.о. прокурора, 14.10.2014 року прийнято новий Закон України «Про прокуратуру», який набрав чинності 15.07.2015. Однак норми, якими позбавлено органи прокуратури функції «загального нагляду» діють вже з 26.10.2014. На сьогоднішній день, відповідно до вимог вказаних норм, прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді. З урахуванням показників за І півріччя 2015 року та внесених змін до законодавства, прокуратурою міста подано 74 позовні заяви, заявлено позовів на суму 1 млн. 235 тис.грн., з них, для відшкодування до бюджету 276 тис. грн. За результатами цих перевірок до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 2 кримінальних провадження.

У сфері запобігання та протидії корупції задокументовано та спрямовано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо одного з керівників учбових закладів міста, який склав підроблені документи про нібито прийняття на роботу осіб, заробітну плату яких привласнив собі, спричинивши збитків на понад 60 тис. грн. На даний час триває судовий розгляд провадження.

Щодо захисту прав громадян на оплату праці, прокуратурою м. Нова Каховка протягом 2015 року було заявлено до Новокаховського міського суду 61 заяву про видачу судових наказів про стягнення заборгованості по заробітній платі на загальну суму 386 тис.грн. На сьогоднішній день судові накази набрали чинності та виконані на суму 167 тис. грн.

Після завершення свого звіту Є.Теницький відповів на численні запитання депутатів, які стосувалися не тільки окремих питань у діяльності прокуратури, але і побудови взаємовідносин між прокуратурою та органами місцевого самоврядування в розрізі адміністративно-територіальної реформи та збільшення повноважень місцевих органів влади.

В своїх виступах депутати звернули увагу в.о. прокурора на вибірковість у діях прокуратури щодо захисту інтересів громади. Зокрема по питанню навкруги недобудови по вулиці Піонерській, де прокуратура наочно стала на бік декількох депутатів, що протиставили себе більшості міської ради та міському голові. Депутат В.Васильєв взагалі запропонував переглянути законність рішення міської ради від 2002 року про надання міській прокуратурі будівлі на території дитячого протитуберкульозного санаторію «Джерельце».

Наприкінці свого звіту Є.Теницький розповів про основні зміни, що будуть проходити у прокуратурі у зв’язку з набранням чинності нового Закону «Про прокуратуру», зокрема про оголошення конкурсу на право призначення на посади прокурорів та керівника прокуратури.

Сергій Зарубін