Протестанти Європи та України готуються до відзначення 500-річчя Реформації

reformatsiya_lyuter_500

Сьогодні в Європі, та Україні зокрема, відзначається 499-річчя Реформації, широкого релігійно-суспільного руху, що охопив у ХVІ ст. більшість Європейських держав і докорінно змінив середньовічну Європу. Адже тогочасні реформи відбулися не лише в духовному, але й у культурному, економічному та політичному житті суспільства.

Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера від 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив до брами вітенберзького собору 95 тез критики стану тогочасної Католицької церкви. З цього акту і розпочалася інституалізація протестантизму, в тому числі на українських землях.

Слід додати, що наприкінці серпня Президент України підтримав ініціативу Всеукраїнської Ради Церков і підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». Цей указ став частиною великого святкування 500-ліття Реформації, до якої сьогодні активно готуються всі українські протестанти.

Заходи присвячені 500-річчю Реформації плануються і у Новій Каховці, зокрема вже на цьому тижні Асоціація християнських церков Таврійського краю анонсує проведення першого орг.. комітету присвяченого цій події.