Призначення житлових субсидій жителям Новокаховської МТГ

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міськради повідомляє, що з травня цього року в автоматичному режимі (без звернення громадян) на новий період призначено субсидії 3883 домогосподарствам.

Положенням про порядок призначення житлових субсидій визначена категорія сімей, яким призначення житлових субсидій на новий термін проводиться лише за новим зверненням. Це домогосподарства, які в минулий опалювальний сезон отримували допомогу в безготівковій формі через АТ «Ощадбанк», внутрішньо-переміщеним особам, орендарям житла та сім’ям, яким субсидія призначалась не на всіх зареєстрованих осіб.

З травня 2021р. з новими заявами на призначення субсидій вже звернулось 1541 громадянин, з яких розраховано 1516.

Але не всім громадянам призначено допомогу. Всього з травня було відмовлено в субсидії 617 домогосподарствам. Причинами цього, здебільшого, являються відсутність доходів та сплати єдиного страхового внеску у працездатних членів сім’ї, а також наявність заборгованості за спожиті комунальні послуги.

Враховуючи наближення зимового періоду та збільшення витрат кожної сім’ї на комунальні послуги, просимо дуже відповідально ставитися до своєчасної сплати за спожиті послуги, щоб і надалі отримувати державну допомогу у вигляді житлової субсидії.

Звертаємо увагу, що до 30 вересня 2021р. ще є можливість надати заяву, і тоді субсидія буде розрахована з травня 2021р.

З метою забезпечення цільового використання державних коштів управлінням постійно проводиться робота щодо верифікації всіх одержувачів житлових субсидій, яка передбачає перевірку наданих заявниками даних, що застосовуються для визначення права на отримання субсидії та розрахунку її розміру.

УПСЗН систематично отримує від Міністерства фінансів України переліки отримувачів субсидії, які підлягають обов’язковій перевірці. Всього з початку 2021р. перевірено 5667 громадян. Виявлено порушень у 17 осіб на суму 52 тис.грн., громадянами повернуто вже 34 тис.грн.

Станом на 24 вересня на території Новокаховської міської територіальної громади житлові субсидії отримують 4764 домогосподарства. Середньомісячний розмір призначеної субсидії в неопалювальний сезон складає 516 грн. Виплата нарахованої допомоги проводиться тільки у грошовій формі через уповноважені банки та поштові відділення АТ «Укрпошта».

За додатковою інформацією з питання призначення житлових субсидій звертайтесь до управління праці та соціального захисту населення (вул.Історична, 18, каб.14), тел.:(05549) 5-48-55, 095-674-64-47.

Управління праці та соціального захисту населення