Психологічна підготовка до ЗНО

13 листопада відбулись тренінгові заняття серед учнів 11-х класів Новокаховського техніко-економічного ліцею  на тему «Способи подолання стресу в період підготовки та здачі ДПА, ЗНО».

Сьогодні шлях вступу до вищого навчального закладу пролягає через складання зовнішнього незалежного тестування, тому воно має таке велике значення для випускників. Процедура проходження незалежного зовнішнього оцінювання – діяльність складна. Вона відрізняється від звичного досвіду учнів і пред’являє особливі вимоги до рівня розвитку психічних функцій. Особисті труднощі, як правило, пов’язані з підвищеним рівнем тривоги взагалі та на іспиті зокрема, що призводить до дезорганізації діяльності, зниження концентрації уваги і працездатності, – пояснюють психологи та педагоги НКТЕЛ.

Тому соціально-психологічна служба ліцею приділяє велику увага психологічній підготовці старшокласників до ЗНО. Психологічний супровід передбачає, перш за все, профілактику стресів та психологічну підготовку до процедури тестування. Основна мета психологічної підготовки ліцеїстів до ЗНО – це забезпечення оптимальної реалізації їх психічних можливостей та проявлення у максимальній ступені отриманих знань, умінь та навичок під час незалежного тестування.