Пишаємося науковцями Нової Каховки

Враховуючи відставання передових технологій в тваринництві України від світового рівня, Науковий центр Академії інженерних наук України (АІНУ), розташований у Новій Каховці, під керівництвом і безпосередній участі виконавчого директора, старшого наукового співробітника Віталія Дучева 2002 року розробив та запатентував серію кормоагрегатів АКГСМ «Мрія» нового покоління, що не мають аналогів у світі. На їхній базі науковими підрозділами Національної академії аграрних наук (НААН) у тваринницьку галузь не тільки України, а й інших країн, втілено високоекономічну, енергозбережну технологію відгодівлі тварин (свиней, телят та ВРХ) ферментованими кормами з суміші зернових. Результат – прибуток перевищує витрати в 2,5-3 рази при зниженні собівартості до 40%, забезпечуючи рентабельність 250-300%.

Технологія, як одна з найкращих, була підтримана і увійшла до Державної програми «Підтримки вітчизняного виробника» (постанова КМУ №130 від 1.03.2017г., наказ №566 від 13.04.2017р.).

Нині майже 8 тисяч кормоагрегатів АКГСМ «Мрія» працюють у фермерських господарствах Європи, в т.ч. 4150 – в Україні, забезпечують технологію відгодівлі тварин ферментованим кормом, даючи високі економічні показники. Академією інженерних наук України та Науково-технічною радою Нової Каховки у 2019 році кормоагрегати були представлені на конкурс Державної премії України у галузі науки і техніки, рекомендовані Міністерством аграрної політики і продовольства до втілення в тваринницьку галузь України. Кормоагрегати серії АКГСМ «Мрія» відзначені найвищою нагородою на Міжнародній Європейській виставці «Експорт-експо», яка проходила у травні нинішнього року у Варшаві (Польща) з врученням Грамоти та кубку.

Що ж дає ця технологія? У порівнянні з іншими – до 30% додаткового приросту живої ваги тварин. Крім того – економію електроенергії до 50% та кормів – від 30 до 40% (за рахунок засвоєння ферментованих кормів).

Наприклад, при годуванні свиней до 100 кг ж.в. при сухих кормах потрібно 550-600 кг зерносуміші, при екструдованих – 400-450 кг, а ферментованих кормів потрібно всього 260-300 кг зерносуміші!

За цією технологією в Європі у 2002 році працювало 2-3% фермерських господарств, сьогодні – близько 70%, а в деяких – 90-95%. Особливі успіхи в Німеччині, Фінляндії, Голландії.

Науковцями доведено, що обладнання, розроблене під керівництвом старшого наукового співробітника АІНУ Віталія Дучева, перевищує зарубіжні аналоги в технології та підвищенні енергетичної цінності кормів. На міжнародних виставках з 2005 року ця розробка неодноразово нагороджувалась грамотами та дипломами за унікальність.

Робота Віталія Дмитровича відзначена Грамотою міністра сільського господарства та продовольства України, золотою медаллю. Підприємство в якому працює Віталій Дучев, в 2017 та 2018 р.р. визнано одним з найкращих в Україні.