Рабовласницький лад на плантаціях новокаховського депутата

Праця – це основа життя і процвітання суспільства, а офіційне оформлення трудових відносин, виплата належної заробітної плати, відповідно до чинного законодавства, – це основа соціальної захищеності працівника, який і є творцем цього суспільства.

Результат пошуку зображень за запитом "зарплата в конвертах"Звісно, ця прописна істина відома кожному, але не кожен її дотримується в сучасному світі.

В умовах гострого дефіциту вільних вакансій люди, бажаючи працевлаштуватися, досить часто змушені погоджуватись на будь-які умови, запропоновані роботодавцем. І частіше за все погоджуються на отримання заробітної плати у “конверті” без будь-якого оформлення.

Для нашого сільськогосподарського регіону додається ще й фактор сезонності польових робіт. Це коли працівники для роботи на сільськогосподарських угіддях потрібні на короткий проміжок часу. Саме цим і користуються так звані “плантатори”, які дуже часто використовують “вільні руки” з найближчих сіл, нехтуючи не тільки законним правом на оформлення, а ще й виплачують мізерну зарплатню.

Такі факти фіксуються відповідними службами практично щороку у всіх районах області. Але для Новокаховської громади подібні перевірки не показові через малі площі для виробництва сільськогосподарської продукції.

Мабуть на це й сподівався ділок, який мешкає в Дніпрянах та безсоромно експлуатує працю своїх односельців на орендованих угіддях. Коли члени міської робочої групи з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення завітали на його плантацію й почали складати відповідний акт про порушення, він не став “посипати голову попелом”. Навпаки, в притаманній йому манері, почав “брати на горло” та навіть пригадав усім, що він депутат міської ради. Хіба “нетямі” не відомо, що перед Законом усі рівні? Чи може він рівніший?

В решті решт акт був складений – найближчим часом ми оприлюднимо рішення відповідної комісії, яку очолює заступник міського голови Віктор Замковий. Цікаво, чи вплине депутатство знахабнілого ділка на висновки членів комісії?

Ми майже впевнені, що цей “доморощений аграрій” не читає наше видання. Воно може й на краще. А нашим постійним читачам повідомляємо, що такі явища, як зарплата “в конвертах” та праця без оформлення трудової книжки, переслідують наше суспільство вже не один рік поспіль і мають характер руйнівної сили.

Передусім це стосується майбутнього саме тих, хто отримує “конвертну” зарплату та не оформлює трудові відносини. Така ситуація завдає шкоди бюджетним надходженням і відрахуванням до соціальних та пенсійного фондів. А при сучасних економічних умовах ця проблема постала особливо гостро, адже виникає ще більше спокуси приховати доходи від оподаткування.