Рада стейкхолдерів Херсонщини погодила регіональне замовлення на підготовку кадрів

Рада стейкхолдерів Херсонщини погодила регіональне замовлення на підготовку кадрівСтейкхолдери – це особи, що зацікавлені в розвитку професійної освіти Херсонського регіону. Це представники Департаментів облдержадміністрації, закладів освіти, роботодавці, громадські активісти та інші.

Сьогодні, 31 травня, під керівництвом заступника голови ОДА Андрія Балоня, на засіданні регіональної ради стейкхолдерів розглянули та погодили регіональне замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах на 2017 рік з урахуванням потреб регіонального ринку праці.

Начальник управління освіти, науки та молоді ОДА Євген Криницький звітуючи, повідомив що вже другий рік поспіль професійно-технічна освіта фінансується з регіонального рівня: «А так як ми маємо регіональне фінансування, то постало питання регіонального замовлення робітничих кадрів. Тобто, роботодавці Херсонщини говорять скільки та якого напрямку підготовки працівники їм потрібні на підприємства».

Громадське харчування, економіка та сільське господарство – ті галузі, професії яких користуються найбільшим попитом в нашому регіоні.

Таким чином, цьогоріч вступити на навчання у професійно-технічні заклади за регіональним замовленням можливість матимуть близько 4000 учнів. Саме такої кількості робітничих кадрів нині потребує ринок праці Херсонщини.

Резюмуючи Андрій Балонь подякував всім присутнім та наголосив, що Рада провела оперативну та конструктивну роботу: «Я сподіваюсь, що наша робота не буде марною, а буде якісним прикладом того як можна забезпечити виконання завдань Уряду і поєднати їх з потребами сектору економіки, які потребують якісну підготовку виробничих кадрів».

Джерело: сайт Херсонскьої ОДА

Як розповів нам заступник міського голови Володимир Сироватка, який брав участь у нараді, всі пропозиції, які підготували керівники професійно-навчальних закладів Нової Каховки, увійшли до регіонального замовлення, яка саме і розглядалося на цій нараді.

Зокрема, у цьому році до Новокаховського Вищого професійного училища (НК ВПУ) буде прийнято 250 студентів (100 на базі 9 класів та 150 на базі 11 класів), до професійного електротехнічного ліцею – 234 (144 на базі 9 та 90 на базі 11 класів) та до ПТУ-14 – 188 студентів (на базі 9 класів 108 та 11 – 80). Всього ж у місті почнуть навчатися щонайменше 682 студенти.

Також під час наради були порушенні питання погашення заборгованості учбових закладів за тепло, які вони спожили у минулому опалювальному сезоні.

Віктор Васильєв