Рада ухвалила закон про спорудження музею Героїв Небесної Сотні

Верховна Рада ухвалила закон, спрямований на забезпечення спорудження на земельних ділянках в районі Алеї Героїв Небесної Сотні у місті Києві меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За ухвалення законопроекту “Про внесення змін до пункту 6-2 Розділ V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо деяких питань спорудження меморіально-музейного комплексу Героїв Небесної Сотні” №6659 у першому читанні за основу та в цілому проголосували 255 депутатів при мінімально необхідній кількості 226.

“Цей законопроект носить технічний характер. 16 березня минулого року набув чинності закон про внесення змін до розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті героїв Небесної сотні. Ми прийняли тоді цей закон за основу та в цілому під час обговорення врахували і ці зауваження і нюанси, на яких акцентували депутати від “Свободи” та інші політичні групи та фракції. У ході здійснення процедур щодо погодження питання відведення цієї земельної ділянки було виявлено, що територія, яка буде охоплена будівництвом під меморіально-музейний комплекс, складається з декількох ділянок комунальної власності і також частини земельної ділянки державної власності, яка перебуває в постійному користуванні державним підприємством”, – пояснила перший заступник голови Верховної Ради, один із ініціаторів законопроекту Ірина Геращенко.

За її словами, після консультацій, які були проведені з київською міською владою, до ВР було зверення, щоб для пришвидшення вирішення всіх процедур Верховна Рада “просто внесла зміни до закону і зазначила там, що вбачається за доцільне законодавчо не зазначати конкретні адреси земельних ділянок, які надаються для будівництва та розміщення комплексу будівлі та споруд меморіально-музейного комплексу”.

Зі свого боку перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський зазначив, що попросив прийняли законопроект у першому читанні за основу та в цілому, враховуючи пропозиції, озвучені під стенограму.

Як повідомлялося, відповідний законопроект був зареєстрований у червні 2017 року першим заступником Голови ВР Іриною Геращенко та народними депутатами від БПП Марією Іоновою та Іриною Луценко.