Рада ветеранів виступила проти спроб зганьбити пам’ять про першобудівників міста

У середу, 21 лютого, відбулося чергове засідання президії міської  організації ветеранів війни та праці. Було розглянуто 7 питань порядку денного, серед яких – звіт голови ради ветеранів Дмитра Папуші про проведену роботу у минулому році та звіт голови ревізійної комісії про виконання бюджету організації.

Члени президії розглянули участь ради ветеранів у святкуванні 28 лютого Дня першобудівника Нової Каховки. Під час обговорення цього питання член президії Микола Герасименко ще раз підкреслив, що у відповідності до рішення комісії ради ветеранів від 2003 року, затвердженого розпорядженням міського голови Бориса Сілєнкова, першобудівниками міста Нова Каховка вважаються ті, хто має запис у трудовій книжці про прийом на роботу у підприємства та установи, що були задіяні у будівництві міста та ГЕС, з датою до 28 лютого 1952 року включно. Це пов’язано з тим, що до міського голови Володимира Коваленка звернулося декілька городян, які брали  участь у будівництві міста у 1952-1955 роках з питанням, а чому їх не  зарахували  до категорії «першобудівників».

Також члени президії обговорили питання щодо формату проведення цьогорічного конкурсу-огляду  серед навчальних закладів міста на кращий стан героїко-патріотичного виховання учнів та студентів. Член президії директор музею історії міста Віктор Васильєв запропонував внести  до переліку контрольних питань проведення роботи зі збирання спогадів учасників Другої Світової війни та першобудівників Каховської ГЕС на міста Нова Каховка про їх участь у цих подіях. На базі цих  матеріалів  можлива підготовка та друк книги пам’яті живих свідків цих видатних подій у житті нашого народу та міста.

Разом з цим члени президії одноголосно засудили нові спроби окремих осіб вкотре підняти хвилю бруду навколо того, що «Нову Каховку починали будувати насправді не тільки світлі й невинні люди з янгольськими крилами і арфою в кожній руці та суперпрофесіонали своєї справи, а й політв’язні, багато з яких навіки залишилися похованими в новокаховських пісках і на дні водосховища. Що злидні в країні священного комунізму були такі, що люди тягнулися на цю будову заради того аби заробити себе кусень хліба і пару чобіт раз на рік”.

Особливо обурило  намагання закарбувати себе у статусі «першобудівника» у книзі авторки з сусідньої Каховки такого собі пана Португальського, який ще й згадував, що «На будову ГЕС тягнувся люд з навколишніх сіл через злидні. Заробіток наш ледь покривав харчування та побутову невлаштованість. Мені за кілька років не вдалося зібрати гроші на костюм чи на добротне взуття. У той же час партійна еліта отримувала вдвічі-втричі більшу зарплату, зводила дачні будівлі, розкошували у санаторіях”.

Так і хочеться запитати у пана Португальського: а як же десятки будівельників ГЕС і міста, які отримали плани на Робітничому селищі та у ті ж самі роки разом з містом самотужки будували собі власні будинки?  Невже це все теж були представники «партійної еліти»?

Члени президії доручили голові ради підготувати відповідне звернення від імені ради ветеранів з осудом таких спроб зганьбити пам’ять про першобудівників міста та оприлюднити його через міську газету «Нова Каховка».

Члени президії також розглянули та одноголосно підтримали пропозицію Юрія Кобцова щодо делегування до складу Громадської ради при виконавчому комітеті Новокаховської міської ради Лариси Житченко.