Рада збільшила збереження робочого місця мобілізованого до 18 місяців

viysko150

До порядку денного засідання було включено проект Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду” за №2079. Законопроект доповів народний депутат Іван Вінник, повідомляє офіційний сайт Верховної Ради. За відповідне рішення проголосували 233 нардепів.

Закон збільшує з 12 до 18 місяців тривалість надання гарантій щодо збереження місця роботи, посади, а також вдосконалити врегулювання порядку надання компенсації із бюджету середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації для працівників, призваних на строкову військову службу.

В разі продовження працівником, після демобілізації, військової служби за контрактом, за ним зберігається робоче місце, посада та компенсуватиметься із бюджету середній заробіток на підприємстві, в якому він працював. Тривалість такої компенсації не може перевищувати строку укладеного контракту.

Закон також надає відстрочку від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді на весь період їхньої роботи за спеціальністю.

Відповідні зміни внесено до Кодексу законів про працю України та закону “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Нагадаємо, 18 березня 2015 р. Верховна Рада зберегла трудові гарантії військовим на час мобілізації. За відповідний законопроект № 2283 проголосували 233 нардепи з 226 мінімально необхідних.