Радіо – голос України

Спілкування з радіослухачами – обов’язкова складова роботи редакції міського радіо. Останнім часом серед звернень новокаховчан було багато скарг на якість трансляції радіопередач та на терміни відновлення роботи радіоточки. Вирішувати ці питання – обов’язок ПАТ «Укртелеком».

Однак за кілька останніх років працівників скоротили, більшість телефонів підприємства вимкнули, а найбільш наполегливим слухачам навіть радили відключити радіоточку, оскільки «її час минув». Обурені люди всі свої скарги, усні та письмові, та прохання зберегти радіомовлення почали направляти до редакції міського радіо. А редакція в свою чергу звернулася з листами до керівництва міста і представника Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також до представників ПАТ «Укртелеком». Така ситуація спостерігалася по всій Україні, найгіршою вона була на сході та півдні. За кілька останніх років більшість районів Херсонщини залишилися без дротового мовлення, а отже – без українського радіо. Завдяки засновникам, зберегти дротове мовлення вдалося лише у Херсоні та Новій Каховці. Однак «завдяки» «Укртелекому» кількість радіоточок стрімко зменшувалася. Альтернативні джерела радіомовлення впроваджувалися повільно, тож постало питання: що буде далі з українським радіо? Відповіді на ці питання дав новий склад Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, який було обрано у липні 2014 року і який очолив досвідчений журналіст, політик, громадський діяч, народний депутат України IV та V скликань Юрій Артеменко – випускник факультету журналістики Київського університету.1 Члени Національної ради – теж досвідчені медійники. Тож на ситуацію з українським радіо звернули особливу увагу. Тим більше, в нинішній ситуації, коли країна потребує захисту українського інформаційного простору. Детально вивчивши численні листи від телерадіомовників та проаналізувавши ситуацію, впродовж кількох місяців було розроблено стратегію подальшого розвитку українського телерадіопростору – в першу чергу, на півдні та сході України. Було створено міжвідомчу групу Національної ради з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонщини та здійснення трансляції на територію тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополя.

На запрошення голови Херсонської ОДА А.Гордєєва представники Нацради на чолі з Ю.Артеменком, а також керівники Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення та Українського державного центру радіочастот 10 червня побували у Херсоні, де зустрілися з керівництвом області і представниками телерадіомовних організацій Херсонщини та представили стратегію подальшого розвитку телерадіомовлення у прикордонних областях України, зокрема, на території Херсонщини.2

Звертаючись до журналістів, Ю.Артеменко зазначив: «З новим складом Нацради працювати і легко, і складно». Бо всі члени Нацради – медійники, і добре знають всі проблеми інформаційної галузі. «Одне з наших головних завдань – зробити чесні і прозорі правила гри на ринку телерадіомовлення.

Ю.Артеменко розповів про оголошений Нацрадою конкурс на FM-мовлення на вільні радіочастоти – у Херсонській області таких п’ять. А також детально зупинився на новому проекті «Мовлення громад», впровадженням якого займатиметься заступник голови Нацради Сергій Костинський, обраний до Нацради за квотою Президента. Сергій Костинський розпочне роботу з налагодження українського телерадіомовлення на півдні вже наступного тижня, коли знову завітає до Херсонщини і зустрінеться з керівництвом області, головами міських, сільських та селищних рад та керівниками телерадіоорганізацій. Особлива увага буде приділена розвитку радіомовлення на території громад і впровадженню проекту «Радіо громад», зазначив Сергій Костинський.

Юрій Артеменко подякував голові Херсонської ОДА Андрію Гордєєву за наполегливість, завдяки якій 26 травня було відновлено українське мовлення на території тимчасово окупованої АР Крим. У тестовому режимі нині транслюється сигнал з передавача на висоті 75 м. 9 червня Андрій Гордєєв разом з головою Служби безпеки України Василем Грицаком оглянули комплекс ретрансляторів , які забезпечують передачу сигналу українських ЗМІ на тимчасово окуповану територію АР Крим та у південні райони Херсонщини. Було продемонстровано роботу вишки та представлено інформацію про технологію роботи спрямованого сигналу українського мовлення.

Вікторія Деркач