Райська рада погоджує свої межі з Новою Каховкою

Герб ХОСтаном на початок серпня на Херсонщині 5 майбутніх об’єднаних територіальних громад на фінішній прямій створення. Вони отримали позитивні висновки від обласної державної адміністрації щодо відповідності власних рішень про об’єднання законам України.

Про це повідомив виконуючий обов’язки заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій, який курує питання децентралізації в області, повідомляє прес-служба ХОДА.

Мова йде про Рубанівську громаду (Великолепетиський район), Христівську та Асканія-Новську громади (Чаплинський район), Музиківську громаду (Білозерський район), Каланчацьку громада (Каланчацький район).

До речі, на Херсонщині вже є приклад успішного об’єднання громад – Кочубеївська ОТГ, яка була створена у 2015 році.

23 липня цій громаді виповниться рік. Зараз це свідома громада, яка знає пріоритети свого розвитку, має бюджет у розмірі 10,5 мільйонів гривень, проти 22 мільйонів бюджету Високопільського району. Громада отримала від держави субвенцію на розвиток інфраструктури у сумі 4,6 мільйонів гривень.

Окрім того, за словами Дмитра Бутрія, активно просувається процес в інших громадах області.

«Сподіваємось, що до кінця літа пройдуть всю процедуру об’єднання ще декілька громад – Тавричанська, Любимівська (Каховський район), Чулаківська та Бехтерська (Голопристанський район), Скадовська (Скадовський район), Архангельська та Високопільська (Високопільський район), Присиваська (Чаплинський район), Агайманська (Іванівський район), Борозенська (Великоолександрівський район)», – каже Дмитро Бутрій.

(Джерело: сайт Херсонської обласної ради)

табличка НК ГСНагадаємо, що згідно обласного плану створення нових об’єднаних територіальних громад на території Новокаховської міської ради планувалося утворення Новокаховської міської територіальної громади у складі міста Нова Каховка,   селищ і сіл Дніпрянської селищної та Райської сільської рад та Таврійської міської територіальної громади у складі міста Таврійська та села Плодове.

Робить свої кроки до обє’днання і Райська сільська рада. На офіційному сайті міста Нова Каховка було опубліковано проект рішення Райської сільської ради «Про погодження спільних меж території Новокаховської міської ради».

Наводимо текст проекту:

      Розглянувши лист виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 18.05.2016 року № 17/ 1762, відповідно до розробленого проекту землеустрою щодо зміни меж міста Нова Каховка Херсонської області, виготовленого ТОВ «БломІнфо-Юкрейн», керуючись статтями 12, 186 Земельного кодексу України, статтями 19, 46 Закону України «Про землеустрій», відповідно до статей 25, 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Райська сільська рада

В И Р І Ш И Л А :

  1. Погодити зміну меж міста Нова Каховка Херсонської області за рахунок земель, що за документами земельно-облікової звітності рахуються у межах Райської сільської ради площею 289,1121 га, в тому числі 101,2048 га – у межах населених пунктів, відповідно до проекту землеустрою щодо зміни меж міста Нова Каховка Херсонської області, розробленого ТОВ «БломІнфо-Юкрейн» у 2015 році (далі – Проект).
  2. Засвідчувати відсутність спірних питань щодо спільних меж територій Новокаховської міської і Райської сільської рад та погодити відповідні графічні матеріали проекту землеустрою щодо зміни меж міста Нова Каховка Херсонської області.
  3. Після затвердження Верховною Радою України проекту землеустрою щодо зміни меж міста Нова Каховка Херсонської області доручити відділу Держгеокадастру у м. Новій Каховці (Лимар Н.А.) Херсонської області внести зміни в земельно-облікові документи.

Сільський голова                                                                     І.І. Коваль

Ми і надалі будемо інформувати наших читачів про перебіг подій щодо процесу децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад як у нашому місті, так і на Херсонщині.