Разом з Європою: задля впровадження змін

Нова Каховка отримала підтримку проекту «Сміття розділяй — рідну школу розвивай!» на обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонщини.

Він спрямований на вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами в школах та запуск систематичного роздільного збору сміття у навчальних закладах нашого міста, а також популяризацію такого способу збору відходів серед населення. Про це «НК» повідомив директор КП «Агенція регіонального розвитку» В’ячеслав Костенюк (на знімку в центрі).

Загалом, впродовж 2017 року агенцією було підготовлено та подано більше 20 заявок для участі у конкурсах та проектах на отримання грантових коштів. Серед них — стратегія розвитку міста, розробка якої ще триває.

Також В’ячеслав Іванович поінформував: сьогодні Новокаховська міська рада бере участь у чотирьох міжнародних конкурсах та проектах. Перший — «Швеція-­Україна­-Естонія — три країни, два моря, три ріки» (за підтримки Шведського Інституту). Він має на меті налагодження співпраці між вищевказаними країнами-­партнерами для вдосконалення системи управління відходами та стійкою енергетикою, пошуку можливостей розвитку у сфері «зелених технологій» та бізнесу.

Другий проект — ініціатива Європейської комісії «Мери за економічне зростання». У вересні, разом з іншими 22 громадами України — півфіналістами конкурсу, Нова Каховка офіційно долучилась до нього. Наразі проект щодо створення бізнес-­інкубатору знаходиться у резерві.

Також, за підтримки Вишеградського фонду, на території міста реалізується проект «Місцеві продукти харчування АА: V4 для коротких харчових ланцюгів і ГІ в GE, MD, UA». Його мета — збільшення доходів дрібних фермерів, мікро­-фермерів і мікро-підприємств в Молдові, Грузії та Україні за допомогою комплексної технічної, організаційної та рекламної допомоги і підтримки в обробці, просуванні і продажу місцевих продуктів.

Четвертий проект — «Запуск підвищення агро­освіченості. Студентські агростартапи для сільських інновацій» (за підтримки Вишеградського фонду) — підтримує перетворення системи освіти середніх шкіл і коледжів, орієнтованих на сільське господарство, в 3 країнах, які підписали угоду (Україна, Молдова і Грузія) — в напрямку прозорої, проактивної, модульної та проектної форми навчання, подальшого стимулювання співпраці з агробізнесом згідно відповідних уроків Вишеградської четвірки і Європейського Союзу. Студенти та викладачі з обраних освітніх закладів отримають безоплатну можливість вивчати передові методи модернізації сільського господарства V4, а також застосовувати набуті знання та навички в рамках своїх проектів зі створення нано­технологій.