Реабілітація у разі ускладнень після COVID-19 за рахунок ФСС

Захворювання на коронавірусну хворобу може викликати ускладнення, зокрема, вражати серцево-судинну та нервову систему людини, призводити до інвалідності. За наявності медичних показів, застраховані особи, які перехворіли на COVID-19 та мають ускладнення, можуть пройти курс відновного лікування за кошти Фонду соціального страхування України на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів України.

Право на таке лікування мають усі працевлаштовані особи за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації, визначеними Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України від 13.07.2017 № 39, за якими надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду. Зокрема, у разі ускладнень за профілем кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації.

Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду соціального страхування України за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (далі – ЛКК), де перебуває пацієнт. Медична реабілітація призначається одразу після закінчення гострого періоду захворювання і спрямована на відновлення здоров’я працюючої особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб.

Після оформлення висновку ЛКК, заклад охорони здоров’я інформує робочий орган Фонду соціального страхування України про потребу застрахованої особи в подальшому лікуванні на базі реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу. Пацієнт передає представнику Фонду відповідну заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом. Вартість відновлювального лікування, потрібного людині, покривається 100% за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

У разі наявності питань або для отримання консультацій щодо проходження реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду, застраховані особи можуть звертатись до Новокаховського відділення Фонду соціального страхування України за телефоном 4-22-11, адреса: м. Нова Каховка, пр.Дніпровський,25. Графік роботи: понеділок-четверг з 08-00 до 17-00; п’ятниця з 08-00 до 15-45, обідня перерва з 12-00 до 12-45.

Новокаховське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області