Реформа дорожньої інфраструктури України: чого чекати Херсонщині

дорогаУкраїнський уряд робить серйозні спроби удосконалити дорожню інфраструктуру країни, яка прийшла до наших днів у сумному стані. Українці усвідомлюють важливість гарних доріг, адже користуються ними повсякденно, проте це так само важливо й для туризму та торгівлі, для яких у країни є чудові можливості.

У четвер Парламент повинен закласти фінансовий та організаційний фундамент під майбутню розбудову доріг.

GreenTheVoyage.com наводить слова Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна: “У Четвер – час Ч. Намагаюсь уникати військової термінології в житті, але з реформами майже як на війні: дійсно прагнеш щось змінити – воюй за це. Абсолютно переконаний, що створення Дорожнього фонду – необхідний і правильний крок. Це була наша ідея-фікс рік, півроку тому, цим я живу і сьогодні. В березні Верховна Рада провалила Закон про Дорожній фонд. Ми не здалися, не вдалися до пошуку винних – ми почали ще активніше працювати з Урядом і парламентом. З березня ми провели десятки засідань транспортного комітету та декілька раундів консультацій з парламентськими фракціями, експертами. Було різне, але головне – ми маємо документ, який може запустити Дорожній фонд в Україні, а він, в свою чергу, стане тим ґрунтом, по якому ми прокладемо нові автошляхи. І сьогодні ми маємо підтримку Уряду, профільного комітету, десятків народних депутатів. Дорожній фонд – одна з тих ключових реформ, яких вимагають час і суспільство. Його створення – пріоритет для міністерства інфраструктури та уряду загалом.

Вже в цей четвер – голосування у першому читанні Закону про Дорожній фонд.

Сподіваюсь на його підтримку в парламенті! Саме це голосування буде ключовим в четвер. Воно має показати, що уряд і парламент борються разом! І ми боремося не проти чогось, бо будь-яка боротьба “проти” є деструктивною за своєю природою, – ми боремося “за”: за нові автошляхи, за безпеку наших громадян, за зручну інфраструктуру, за Україну з тими стандартами, за якими ми маємо жити, а не тільки мріяти.

Закон про Дорожній фонд має бути проголосований в четвер в парламенті!”

Якщо закон про Дорожній фонд буде прийнято, це буде чудовий шанс створити 3000 нових робочих місць, зекономити 2 мільярда гривень та попередити тисячі аварій, зберігши за підрахунками експертів 5000 життів.

Пан Омелян також зазначив: “Інфраструктурні Закони – це не папірці. Це інструменти розвитку галузі, залучення інвестицій. Це комфортне, безпечне і якісне життя кожного платника податків.

Вірю, що у цей четвер, цього місяця під час Інфраструктурного дня в парламенті, цього року ми приймемо Великий пакет інфраструктурних законів, які докорінно змінять обличчя галузі.”

Якщо ж буде прийнятий весь пакет інфраструктурних законопроектів, це обіцяє 50 мільярдів гривень надходжень до бюджету, 100 тисяч нових робочих місць та середню швидкість вантажного транспорту – 80 км/годину.

Для Херсонщини дороги – питання болюче. Неякісне покриття розбивається великою кількістю вантажного транспорту за місяці. А цими дорогами, знову ж таки, до нас мають приїжджати туристи. Та й самі мешканці області хочуть користуватися безпечними дорогами.

Влада на місцях не сидить, склавши руки. Навіть сьогодні НК-ONLINE повідомляв про те, що у Дніпрянах відремонтували дорогу, яка стане частиною оновленого автобусного маршруту. Окрім того, за підтримки голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва влітку на дорогах області була проведена низка ямкових ремонтів і розпочато капітальний ремонт деяких відрізків доріг.

Однак, ясна річ, лише власними силами області, якою щодня провозять тони врожаю до інших регіонів, справитись не так легко. Окрім того, Херсонщині бракує великої магістралі, яка б з’єднала її з іншими регіонами.

Про одну з таких транспортних артерій вже говорив на початку вересня Міністр інфраструктури Володимир Омелян. За словами урядовця вона повинна пролягти між Херсоном та Львовом. Важливість такої траси важко переоцінити. Адже, окрім іншого, це міг би бути шлях в Європу для мешканців півдня і дорога до моря для жителів західних областей. Не секрет, що авіасполучення між цими регіонами немає, а пересування залізничним транспортом далеко не завжди комфортне вже на етапі купівлі квитків в розпал сезону.

Очевидно, що саме для таких проектів і створюється Дорожній фонд, закон про який повинні ухвалити депутати завтра, 6 жовтня. Тож побажаємо народним обранцям мудрості.