Реформа в дії: на закупівлях ліків минулого року зекономили майже 800 мільйонів гривень

Уляна-СупрунЗавдяки здійсненню закупівлі ліків міжнародними організаціями у 2015 році зекономили сотні мільйонів, заявила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, передає Радіо Свобода.

«Ми змінили систему закупівлі ліків. Старих схем більше нема. У більшості закупівель прибрані посередники. Тендерна монополія подолана. Близько 40% тих, хто виграв тендери – українські виробники. Зекономлено більше ніж 790 мільйонів у порівнянні з 2014 роком за підрахунками пацієнтських організацій», – сказала Супрун.

Вона додала, що на сайті МОЗ викладено нову розширену таблицю про стан поставок ліків і розвезення їх по регіонах. Таблицю будуть періодично оновлювати.

У 2015 році МОЗ передав закупівлі ліків і вакцин міжнародним організаціям. Як результат, були укладені договори з трьома міжнародними організаціями – Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), ПРО ООН і Crown Agents, визначеними Кабінетом міністрів України, та перераховано кошти на забезпечення ліками за 12 державними програмами на загальну суму 2,197 мільярда гривень.