Реформи МВС тривають: довідка-рахунок при реєстрації авто більше не потрібна

автоУряд скасував довідку-рахунок при реєстрації автотранспорту. Відповідну постанову посадовці схвалили на засіданні у середу. У тексті постанови від 18 листопада 2015 р. № 941, опублікованому на Урядовому порталі йдеться: “У Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1388 […] у пункті 4 слова “довідок-рахунків” виключити”.

Новину прокоментував Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Зокрема урядовець на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook написав: “Увага автовласникам! З сьогоднішнього дня ми “вбиваємо” довідку-рахунок – королеву корупції в ДАІ, годувальницю не одного покоління даішників – “довідка-рахунок” – наказала довго жити!

Сьогодні, нарешті, склалися всі умови. Ліквідовано ДАІ, МРЕВ – створені Сервісні центри МВС, змінені процедури – підготовлені купа підзаконних нормативних змін. І ось сьогодні вніс Постанову на Кабінет міністрів і був активно підтриманий: використання довідок-рахунків при оформленні автомобілів скасовано.

Головна новина: тепер при оформленні автомобіля в Сервісному Центрі МВС продавцеві і покупцеві достатньо підписати договір купівлі-продажу в будь-якому сервісному центрі України у присутності адміністратора, який засвідчить осіб учасників операції на підставі їх документів. Засвідчить – безкоштовно!”

Також пан Аваков назвав довідку-рахунок Гідрою і описав, як саме діяла корупційна схема. Окрім того Міністр зазначив: “Ми садовили у в’язницю, звільняли цілими складами МРЕВ – не допомагало. Необхідні були тільки системні зміни в порядку – і ось сьогодні – свято – все готово! Корупційна можливість обдирати автолюбителів через довідки-рахунки – знищена як клас!

З сьогоднішнього дня для реєстрації автомобіля на нового власника достатньо:

• Підписати договір купівлі-продажу (дарування) продавцем і покупцем особисто в будь-якому (!) Сервісному Центрі МВС України у присутності адміністратора Центру за пред’явленням документа, що посвідчує особу. Вартість послуги – тільки обов’язкові платежі, встановлені законом.

• Нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу та надати його в будь-який (!) Сервісний Центр України. Оплата обов’язкових платежів плюс послуги нотаріуса.

• Для покупців нових автомобілів у салонах (у юр.особи) достатньо надати в Сервісний Центр договір, посвідчений печаткою продавця і свої документи. Оплата обов’язкових платежів, встановлених законом.”