Рекламуєш свою діяльність – не забудь про державну реєстрацію!

В рамкам проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році, фахівцями Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області проаналізовані оголошення, розміщенні у місцевих засобах масової інформації та інтернет-ресурсах фізичними особами, які надають різноманітні послуги (вантажні перевезення, ремонтні, будівельні та інші види робіт тощо) без державної реєстрації.

Той факт, що деякі оголошення часто розміщують у ЗМІ та інтернет-ресурсах, свідчить про систематичність надання даними фізичними особами різноманітних послуг без належної на те державної реєстрації, за відсутність якої передбачені чималі штрафи.

Маючи можливість наперед отримати певні послуги від зазначених громадян та в результаті застосувати фіскальні заходи, було прийнято рішення спочатку провести роз’яснювальну роботу.   Так, 19 квітня п.р. до податкової міста в телефонному режимі запрошено переважну кількість  фізичних осіб, які розмістили свої оголошення про надання певних послуг. На жаль не всі відгукнулися.

20 квітня п.р. в приміщенні Новокаховської ОДПІ проведені такі зустрічі з  громадянами, які надають послуги на території м. Нова Каховка. На початку зустрічі начальник Новокаховської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області Галина Серебрянська роз’яснила значення поняття “господарська діяльність” і “платник податків” та повідомила, що платниками податків визначаються фізичні особи, які мають, одержують об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ. Фізичні особи, які займаються господарською діяльністю, підлягають обов’язковій державній реєстрації та зобов’язані стати на облік у контролюючих органах, вести облік доходів і витрат, складати звітність та подавати її до контролюючих органів, своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки та збори, тощо.

Враховуючи наявні факти надання фізичними особами різних видів послуг на території м. Нова Каховка посадовець наголосила на неприпустимості здійснення такої діяльності без державної реєстрації і повідомила про відповідальність, а саме: накладення штрафу від 17 000 грн. до 34 000 грн., за повторне порушення — від 34 000 грн. до 85 000 грн. з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей (ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Разом з тим керманич Новокаховської ОДПІ роз’яснила, що на теперішній час держава подбала про дрібних підприємців, тому люди, які займаються на постійній основі наданням різноманітних послуг населенню, мають можливість використовувати найвигіднішу систему оподаткування — єдиний податок.

В кінці зустрічі кожен отримав пам’ятку, в якій покроково розписані дії фізичної особи при реєстрації та виборі системи оподаткування. Крім того присутнім повідомлено, що за довідками з даного питання можна звертатися і за наступними номерами телефонів (05549) 4-52-88, 4-53-44. Результатом даних зустрічей стало усвідомлення присутніми громадянами свого конституційного обов’язку щодо декларування своїх доходів, які вони отримали у 2017 році. Додатково фахівцями Новокаховської ОДПІ надано допомогу та роз’яснення стосовно заповнення декларацій про майновий стан та доходи, які вищезазначені громадяни погодилися заповнити та подати до контролюючого органу.

На даний час Новокаховська ОДПІ не збирається зупинятися на даному етапі та і надалі планує проводити такі зустрічі, тому вкотре закликає тих фізичних осіб, які надають різноманітні послуги та ще не відгукнулися на запрошення до податкової, зробити крок назустріч суспільству – сплатити належні податки та здійснити державну реєстрацію.