Репортаж з Промислової

«НК Онлайн» продовжує відстежувати ситуацію навколо оптової торгівлі по вулиці Промисловій.

Багато хто з новокаховчан, не дивлячись на вкрай важкі погодні умови (сніг та дождь), побачили на Промисловій те ж, що і наш кореспондент.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Висновок: все повертається на кола свої. Значить торгівля на автобазі оптовиків не влаштовує. В бесідах з деякими з них намагаємося з’ясувати що саме.

Безумовно, найвагоміший аргумент – це торгівля у збиток. Зрозуміло, що того обороту, який був раніше за лічені дні на новому місці досягти не можливо. Багато хто з торговців (та напевно всі) поєднували оптову торгівлю з роздрібною, що до вподоби більшій частині мешканцям Нової Каховки. Хто відмовиться купити товар за меншу вартість, чим на ринку? Це й приваблювало туди людей, піднімаючи прибуток оптовиків. Але на базу містянам ходити далеко, кількість покупців зменшилась, товарообіг впав і як наслідок – торговці вернулись на старі місця.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAТут треба зробити дві ремарки. По-перше, законодавчо такого виду підприємницької діяльності, як оптово-роздрібна торгівля взагалі не існує. На жаль в нашій країні відсутній і сам закон «Про внутрішню торгівлю». Декілька скликань депутатів ВР намагались його прийняти, та віз і нині там. Тому, як взагалі обліковуються та платять податки тисячі, а може і мільйони підприємців, що займаються в Україні так званою оптово-роздрібною торгівлею, нікому не відомо.

По – друге. Сам процес торгівлі харчовими продуктами на проїжджій частині вулиці – нонсенс. Його не може існувати ні природно, ні законодавчо. І не існує. Які санітарні норми можуть це дозволити? Та ніякі! Їх взагалі в цивілізованому середовищі не існує. Ну не може людська істота себе знищувати, вживаючи заздалегідь отруєну (маємо на увазі вихлопні гази), ніким не перевірену продукцію (де тут санстанція?). Про яку, в цьому випадку, Європу може іти мова? Ми що – вороги самі собі?

Але повернемося до наших торговців. З їх заяв ми зрозуміли, що до діалогу з владою вони готові і навіть направили в міськвиконком листа з проханням виділити їм іншу ділянку, яка б була ближча до центру міста (наприклад територію, яка належить підприємцю П.).

Одним словом, питань і у нас, і до нас було багато. І вирішувати їх треба беззаперечно.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНе відкладаючи питання в довгу скриню, ми завітали до міської ради, де не зважаючи на вихідний день, нас гостинно зустрів міський голова Володимир Коваленко. Ось що ми почули від нього: – «Проблема для мене не нова. Створила її, звісна річ, не влада, але протистояння між працівниками підприємств з вулиці Промислової і оптовиками стримую уже майже три роки. Цього року ситуація набула загрозливого характеру. У зв’язку з подіями в Криму, потік транспорту на цюрупинському напрямку різко зменшився. Частина оптовиків, що торгували с-х продукцією на В-Копанському ринку перемістилась на територію нашого міста, створивши транспортний колапс на вулиці Промисловій з порушенням усіх санітарних норм. Розглядалися декілька варіантів вирішення проблеми. Зупинились на останньому – колишня автобаза навпроти ГТМК. Вдячний вам за те , що вчасно висвітлили цю подію в своєму виданні. Сьогодні маємо іншу ситуацію, знову не контрольовану. Ну що ж, будемо далі домовлятися. Треба всім сторонам сідати за стіл перемовин і вирішувати проблему. Іншого шляху не бачу. Безумовно, маємо знайти рішення, яке б задовольнило усі сторони. Розглянемо і пропозицію з територією іншого підприємця. Але чи він на це згоден? Його територія, наскільки я пам’ятаю, має інше призначення. Розглянемо ще декілька варіантів. Одним словом – будемо вирішувати проблему через переговорний процес».

Ось таку маємо ситуацію. Зацікавлених осіб в її розв’язанні дуже багато. Будемо спостерігати за перебігом подій та тримати вас, наші шановні читачі, в курсі подій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA