“Революція на граніті: молодь у боротьбі за незалежність України”

Ще філософи стародавніх цивілізацій трактували, що людство не має майбутнього, якщо не цінує свого минулого. Історична спадщина української держави багата на події, до витоків яких варто звертатися, аби розуміти та цінувати власну історію. А ще – пам’ятати і шанувати тих, хто вмів ставити загальнонаціональні інтереси вище власних та, не шкодуючи свого життя, боровся, аби Україна була вільною, соборною та незалежною державою.2

Сьогодні, коли Україна знову веде боротьбу за збереження власної незалежності, ми не можемо не згадати подій, які є знаковими в українській історії та стали початком краху комуністичного режиму і проголошення незалежності нашої держави у 1991 році.

1Протягом тижня з 19 по 23 жовтня у Дніпрянській школі було проведено ряд заходів, що висвітлювали події Студентської революції на граніті. Адже організована силами студентства, ця Революція не мала на той час аналогів у всій Європі. Проте акції громадянської непокори, які охопили Україну в жовтні 1990 року, заклали традиції проведення демократичних акцій протесту, подальшим виразником яких стала Помаранчева революція та Революція Гідності.

Із учнями 8 класу, класним керівником, Раїсою Фединяк було проведено інформаційно-просвітницьку годину на тему: «Революція на граніті: молодь у боротьбі за незалежність України». Учні, у доступній для них формі, перегорнули сторінки Студентської революції і головне –  зрозуміли її значення для України на той час і її актуальність сьогодні.

Засідання круглого столу на тему:  «16 днів Революції на граніті»  було проведено з учнями 11 класу. Учасники круглого столу, під час обговорення почутої інформації, поділилися своїми враженнями про першу у новітній історії українську революцію, одним із наслідків якої стало здобуття Україною незалежності.

Учні всієї школи мали змогу переглянутитакож і матеріали інформаційного куточка, який оформила бібліотекар школи Людмила Андрусенко.

Це є наша історія, нашого українського народу. Ми її повинні знати і пам’ятати про тих студентів, які 25 років тому уже розпочали боротьбу за незалежність України. І хоча ця боротьба продовжується і сьогодні, проте ми знаємо одне, що український народ він є непереможним. Україна в майбутньому обов’язково стане сильною, могутньою європейською країною.

3

Раїса Фединяк, заступник директора з виховної роботи