Рік без Кузьми…

57431_0“Біль досі не минув, і легше не стало, навіть гірше”, – батьки Андрія Кузьменка

2 лютого рівно рік, як не стало відомого українського співака, шоу-мена та артиста Андрія Кузьменка, або просто Кузьми Скрябіна. Найважче цей рік пережили найрідніші Андрія: дружина Світлана, донька Барбара і, звичайно, батьки. Саме з Ольгою та Віктором Кузьменками ми й спробували поговорити про рік без сина, – пише “ZAXID.NET”.

Живуть пані Ольга та пан Віктор у Брюховичах, неподалік Львова. У приватному будинку, який придбали ще задовго до трагедії. Саме сюди любив приїздити і тут відпочивати Андрій. Для нього батьки збудували тут окремий гостьовий будиночок, де часто збиралися його друзі і велика родина. Тепер тут сімейний музей, фотографії, банери, афіші. Поховали Кузьму Скрябіна на сільському цвинтарі. Так хотіли батьки, хоча місто пропонувало поховати відомого співака на Личаківському кладовищі.

«За 15 років ми поховали багато кого із своїх родичів. Батьків, сестер і братів. І кожен чомусь помирав взимку. Нам так вкарбувалося в голову той момент, коли священик запечатує гріб і кидає замерзлі грудки землі, які глухо стукають об гріб. Цей стук ніби молотком нам постійно відбиває в скроні: гуп, гуп, гуп. І мама Андрія і я боялися, що просто не витримаємо від цих звуків, нам було важливо, аби це був склеп, аби не чути було, як падає земля. А на Личаківському кладовищі були лише місця під могилу. Тож ми вирішили Андрійка поховати тут, у Брюховичах», – зізнався батько Кузьми Віктор Кузьменко.

За рік батьки і родина спорудили родинний склеп. На могилі Андрія – біла птаха, яка здіймається в небі, і надпис з його пісні «Я там, де сонце на стінах». Щодень до його могили приходять сотні фанатів, вони приїжджають з різних куточків України. На могилі залишають тисячі листів, квітів та прапорців, тому родинний склеп швидше нагадує післяконцертну залу Андрія Кузьменка, аніж місце поховання. Батьки всі ці речі зберігають, а листи навіть виставляють в інтернеті.

Зізнаються, що син їх зробив сумно відомими батьками, але якби не всі ці люди, які щодень з ними спілкуються, вони просто не справилися б. Втім, батьки кажуть: не вірять, що минув рік.

«Минув рік, а таке враження, що минув місяць… Ліки, які я вживаю, допомагають справитися зі страшним відчуттям, що ти не знаєш, що зі собою зробити…» – зізналася пані Ольга, мама Андрія Кузьменка.

Перші 2 місяці родина жила як у сні, вони майже не харчувалися і жили на таблетках. Через 40 днів мама Ольга Михайлівна знайшла в собі сили, аби стати і щось робити. Взялася за перо, написала книгу про сина «Моя дорога птаха». Жінка зізнається, що в книжці вилила всю себе, свої спогади, це була і є мамина книга.

А дещо згодом почала займатися гуртом. Адже без фронтмена група «Скрябін» фактично могла перестати існувати. Але батьки і дружина Світлана хотіли зберегти хоч так пам’ять про Кузьму. Тож майже все літо шукали нового соліста. І таки знайшли.

«Група може і повинна існувати. Там просто дуже професійні і хороші музиканти. Вони з Андрійком пропрацювали 12 років. Вони є частина нашого сина. Я думаю, він так хотів би. Група помаленьку ставала на ноги і розкручувалася… Дуже добре, що появився соліст Євген Толочний, він дуже хороший, це вже як інше покоління, як син Андрійка…» – зазначив Віктор Кузьменко.

Втім, зараз батьки кажуть: що ближче до трагічної дати, то більше вони розуміють, що за рік біль не минув. Легше не стало, а навпаки – навіть гірше.

«Найгірше стало тоді, коли ми просто перестали чекати його дзвінки. Це страшно… А потім, потім я не змогла слухати його голос. Я досі не слухаю його музики, його пісень. Це неможливо витримати, весь інтернет засіяний згадками про нього. Хоча знаєте, на початках я весь день слухала, всі його пісні, склала плей-лист і слухала, слухала, а тепер не можу», – зізналася мама Ольга Михайлівна.

А ще батьки створили благодійний фонд. Він вже офіційно зареєстрований і почав набирати оберти. Ним займатиметься дружина Андрія «Кузьми» Світлана. Частина коштів з фонду йтиме на пам’ятні місця для Андрія Кузьменка. До прикладу, фонд виділить гроші на сквер «Місця щасливих людей», який навесні почнуть розбивати у Львові поблизу бібліотеки Оссолінських на площі Гасина. Іншою частину фінансових надходжень віддаватимуть військовим. Адже співак до смерті опікувався військовими і часто бував в АТО та привозив військовим різне забезпечення.

«В день похорону Андрійка, як у Львові було прощання в церкві, підійшла група військових з «Айдару» з госпіталя, один з них знімає свою медаль бойову і каже «прикріпіть це Андрійкові, бо те все, в чому ми одягнені – ота зброя, яка є в нас – усе його заслуга. То наш Андрійко так і похований з тою медаллю», – розповів батько Андрія Віктор.

Батьки Андрія кажуть, що планів у них вже немає. Єдине, що вони хочуть, аби дожити до того моменту, коли їхня онучка Барбара «стане на ноги». Хочуть допомогти своїй невістці і закінчити незакінчені справи сина. А доти вони щодень їздять на цвинтар.

«Коли ми їдемо на цвинтар, в мене таке враження, що ми там живемо, що ми там провели багато часу, не рік, а більше», – розповіла пані Ольга.

А ця зворушлива поезія, присвячена пам’яті музиканта, з’явилася сьогодні на офіційні сторінці гурту “Скрябін” у соціальній мережі Фейсбук.


1923911_909597209108742_5829927010039616474_n