“Рівні можливості – кожному”

Нещодавно у Новокаховській СЗОШ№8 пройшов тренінг «Інклюзивна освіта дітей з інвалідністю на ранніх етапах розвитку особистості» як продовження  співпраці вчителів  з випускницею університету «Україна» Щербиною Вікторією в рамках дослідження її магістерської роботи «Проблеми інтеграції людей з інвалідністю в громадське і політичне життя».  

 У СЗОШ №8  навчаються діти з особливими потребами, і сьогодення вимагає формувати толерантне ставлення до кожної дитини та впроваджувати основний принцип інклюзії: «Рівні можливості для кожного».школа-8-2

У рамках тренінгу В.Щербина  провела дослідження серед педагогів «Ставлення  доінклюзивної освіти». Результати опитування виявили загальну тенденцію: частина педагогів готова створювати умови для впровадження інклюзивного навчання, особисто  психологічно долати бар’єри у роботі з дітьми з особливими потребами, а інша частина  вчителів вважає, що такі діти мають навчатися тільки за індивідуальною програмою.  Вікторія Щербина звернула увагу вчителів, що саме такий погляд і є порушенням права дитини на рівні можливості життя для кожного. Суспільство повинно враховувати індивідуаль­ні потреби людей і пристосовуватися до них, а не навпаки. З цього приводу випускниця  нагадали притчу «Про аксакала»: «Помирає в одному поселенні старий аксакал. Прийшли до нього люди попрощатися та й говорять: «Скажи нам, мудрий старий, як вдалося тобі створити такий порядок у сім’ї, що усі сини й невістки, дочки й зяті жили разом у мирі й злагоді?». Не може вже говорити старий – подають йому папір і олівець, і він довго пише. І коли випадає з рук вмираючого аркуш, дуже здивувалися усі: там 100 разів було написане одне слово. Не здогадуєтесь яке? 100 разів було написане слово «терпіння».

Всім нам  у сьогоденні  100 разів  терпіння !школа-8-1

Підготувала психолог   Людмила Доровських