РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященнішого Філарета, Єпископа Новокаховського і Генічеського

 

Христос рождається — славіте!

(Ірмос 1-ї пісні Різдвяного канону)


Дорогі отці, брати і сестри!

Сердечно вітаю Вас із Різдвом Христовим!

У ці радісні дні світ радіє, і небо з’єднується з землею в загальній радості: Небесний Цар, Господь, Творець приходить на землю для спасіння людства. Ангели торжествують разом із людьми, прославляючи велику милість Божу.

І кожного з нас Свята Церква закликає словами піднесених гімнів: «Христос рождається — славіте!». Як же ми можемо прославити Бога? Ми, грішні, недостойні люди, що можемо зробити для слави Божої?

Як і завжди, відповідь на питання ми знаходимо в Святому Письмі: «Так хай світить світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла, та прославляли Отця вашого Небесного» (Мф. 5. 16). «Прославляйте Бога і в тілах ваших і в душах ваших, що належать Богові» (1 Кор. 6. 20), — велить апостол Павел.

Саме наше чисте і святе життя, чистота і душі, і тіла — ось кращий спосіб прославити Бога, а разом із тим і гідно подякувати Йому за великі і невимовні милості.

Хай чистотою віри, щирою молитвою і любов’ю славить Бога священнослужитель; добрим послухом і слідуванням Церковному вченню хай славить Бога кожен пасомий.

Хай керівник славить Бога принциповістю і розумінням підлеглих; підлеглий, старанно виконуючи свої обов’язки, хай цим славить Бога.

Хай воїн славить Бога мужністю, не затьмареною ненавистю; суддя хай славить Бога своєю чесністю і безкорисливістю.

 Хай учитель славить Бога, навчаючи молодих людей не тільки наукам, але і благочестю; дипломат хай славить Бога шуканням інтересів своєї країни, що не змішаним з особистою вигодою.

Хай законодавець славить Бога створенням таких законів, які б захищали слабкого, стверджували мир і злагоду; хай хлібороб славить Бога, вирощуючи їжу для всіх людей.

Хай політик славить Бога своєю непідкупністю; лікар хай славить Бога самовідданістю в служінні немічним.

Кожен із нас хай пам’ятає, що нам дана можливість — кожному, без винятку! — прославити Бога у своєму житті.

Святитель Іоанн Златоуст говорить, що, молячись Молитвою Господньою, ми просимо Бога: «Сподоби нас так чисто жити, щоб через нас усі Тебе славили, перед усіма являти життя настільки бездоганне, щоб кожен із тих, хто бачать його, підносив хвалу Владиці». Отже, кожна наша думка, кожне слово, кожна справа хай будуть спрямовані на прославлення Бога! Тоді, і тільки тоді ми можемо сподіватися, що світ стане кращим. Ніхто не зробить нас щасливими, якщо ми своїм життям будемо ганити Бога. Ніхто не допоможе нам стати краще, якщо наше життя буде проти Бога. Ніхто не змінить нас, якщо ми самі не захочемо змін.

І тому традиційне Різдвяне вітання хай для нас стане дієвим закликом до вдосконалення, до зміни нашого життя на краще, до справжнього християнського життя:

Христос рождається — славімо Його!

 

Смиренний

+ Філарет, 

Єпископ Новокаховський і Генічеський