РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященнішого Філарета, єпископа Новокаховського і Генічеського пастирям, чернецтву і всім вірним чадам церковним  Новокаховської єпархії Святої Української Православної Церкви

ФіларетБог дарував нам життя вічне, і це життя у Сині Його.

1Ін. 5. 11

Возлюблені в Господі отці, браття і сестри!

Народження людини — свято. Наскільки ж більшим святом є народження Господа нашого Ісуса Христа — Того, Хто дає життя всякій людині. Він не просто вдихає «подих життя» (Бут. 2. 7), не тільки з любов’ю допомагає кожному на його життєвому шляху, не тільки наставляє на всяке благо, але спасає від гріха і смерті, відкриває двері в Небеса і сотворяє нас причасниками Життя Вічного.

Сам Христос свідчить про Себе, кажучи: «Я — Путь і Істина і Життя» (Ін. 14. 6). І той, хто захоче йти Сим Шляхом, хто підкориться Сій Істині, прийме і Се Життя. Апостол Іоанн говорить: «Син Божий прийшов і дав нам розум, щоб пізнати Правдивого Бога, і щоб бути в правдивому Сині Його, Ісусі Христі. Cей є істинний Бог і життя вічне» (1Ін. 5. 20).

 Ми святкуємо нині народження Життя. Ми святкуємо народження Істини. Ми, разом із Псалмоспівцем, запрошуємо і всіх людей: «Заспівайте Господу, вся земля; Співайте для Господа, благословляйте ім’я Його» (Пс. 95. 1,2).

Народжений — Сподівання всього світу. Пророк упевнено говорить: «Краще вдаватись до Господа, ніж надіятися на людину. Краще вдаватись до Господа, ніж надіятися на вельможних» (Пс. 117, 8-9). Люди занадто слабкі і мінливі, і ніхто, навіть найсильніший і найбагатший, не в змозі дійсно дати надію. Господь сильний, Він надійний і постійний. На Нього ми уповаємо!

Народжений — єдина Радість. Серед скорбот і поневірянь, в оточенні страждань і смерті ми все більше розуміємо, що тільки причетність Христу наповнює життя істинною радістю. Про це говорив і Сам Христос: «У світі будете мати скорботу; але будьте відважні: Я переміг світ» (Ін. 16. 33). Ця перемога Христа і дає нам сили бути радісними!

 Народжений — наша Сила. «Правиця Господня висока, правиця Господня творить силу!» (Пс. 117. 16). У нашій немочі і слабкості ми можемо щомиті бачити дію сили Божої. Божественна благодать не тільки лікує немочі і доповнює недоліки, але й дає людині особливу силу: всупереч усьому залишатися Людиною.

Народжений — Джерело любові до ближнього. Світло Віфлеємської зірки висвітлює в кожному образ Божий, потьмарений гріхами, і надихає любити. Апостол любові свідчить: «Хто любить брата свого, той перебуває у світлі, і в ньому немає спокуси. А хто ненавидить брата свого, той перебуває в темряві, і в темряві ходить, і не знає, куди йде, бо темрява очі йому засліпила» (1Ін. 2.10-11).

Народжений — Основа миру на землі. «Мир залишаю вам, Мій мир даю вам. Не так, як світ дає, Я даю вам. Хай не тривожиться ваше серце і не лякається» (Ін. 14. 27). Даний Христом мир поселяється в серці істинно віруючої людини, цей мир виливає віруюча душа, і кожен справжній служитель Новонародженого Спасителя є миротворцем.

 Народжений — З’єднання і Єдність людей. Саме Христос, Який народився для кожного — людини будь-якої національності, чоловіків і жінок, багатих і бідних, — Він зруйнував перепону, яка не тільки відділяла людей від Бога, але й розділяла один від одного (Еф. 2. 14). У нас є фундамент для єдності, і Наріжним Каменем єднання людей є Народжений Спаситель.

Народжений — Спасіння. Він приходить у світ, щоб допомогти людині здолати смерть, позбавити людину від прокляття. «Допомога моя від Господа, Який створив небо і землю» (Пс. 120. 2). Маючи таку допомогу, ми перемагаємо гріх та тління, ми знаходимо Життя.

Народжений — Сенс будь-якого життя і Саме Життя. У Христі Ісусі знаходять життя і такі грішники, які по справедливості вважаються ніби померлими. Живуть у Христі Ісусі страждальці і бідняки, сироти та вдови, хворі і гнані. У Христі Ісусі може жити і кожен, хто в смиренності прийде до убогих ясел і поклониться Тому, Хто «прийшов для того, щоб мали життя, і мали вдосталь» (Ін. 10. 10).

Господь хай благословить кожного з нас, наш народ, нашу землю і весь світ! Хай мир Божий запанує в наших серцях, наших оселях і в усьому нашому суспільстві.

Хай гонитель і ворог зупиниться на шляху зла! Хай втішиться страждалець! Хай прозріє сліпець! Хай заспокоїться гнаний! Хай слова любові, миру і злагоди звучать сьогодні як гідна хвала Рожденному заради нашого спасіння Христу Життєдавцю!

«Будьте всі однодумні, співчутливі, братолюбні, милосердні, покірливі; Не платіть злом за зло, або лайкою за лайку, навпаки, благословляйте … Господа Бога святіть в ваших серцях; майте совість добру» (1Петр. 3. 8–9, 15, 16).

 

Смиренний + Філарет,

єпископ Новокаховський і Генічеський,

ваш богомолець перед яслами Новонародженого Спасителя