Робітнича професія – це престижно

Інформаційна робота з учнівською молоддю посідає важливе місце у системі професійної орієнтації, яка дає можливість отримати достовірні знання не тільки про актуальність професій на сьогоднішній час, а й перспективу працевлаштування за обраною професією. Саме зараз, коли старшокласники завершують навчання і виходять на широкий шлях самостійного дорослого життя, вони прагнуть якнайкраще організувати власну майбутню долю, обрати правильний шлях, і багато чого на цьому шляху залежить від вибраної професії.  

Аби допомогти учням випускних класів усвідомлено вибрати професію та привернути увагу шкільної молоді до професій робітничого, промислового характеру, 18 квітня  був проведений масовий профорієнтаційний захід під назвою «Робітнича професія – це престижно!».  Це дійство відбувалося  на базі професійно-технічного училища № 14, яке в свою чергу теж представило майбутнім абітурієнтам свої професії. У заході прийняли участь учнівська молодь 9-х, 10-х, та 11-х класів загальноосвітніх шкіл Нової Каховки.

На заході було висвітлено питання дуальної освіти. Ольга Єщенко, заступник директора з персоналу Херсонського машинобунівного заводу розповіла, що основне завдання дуальної форми навчання є усунення основних недоліків традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолання розривів між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання. Дане навчання з подальшим гарантованим робочим місцем можна отримати в таких  навчальних закладах області: Новокаховське професійно-технічне училище № 14, Новокаховський агротехнічний коледж, ДНЗ «Херсонський суднобудівний ліцей», Херсонський політехнічний коледж та Херсонський технічний університет.

Профорієнтаційні заходи таких форматів допоможуть розставити акценти в питанні вибору професії і сформувати загальну готовність та оцінку саме робітничих професій.