Робота кропітка – рішення виважені

Минулого тижня відбулася планова 12-та сесія Новокаховської міськради 7-го скликання. До порядку денного було внесено 32 питання.IMG_0723IMG_0720

На початку роботи керівники постійних комісій Павло Розломій, Андрій Кафідов, Віталій Перетятько та Сергій Хоменко внесли додаткові питання щодо змін та доповнень до рішень міськради і міських програм: про економічний, соціальний, культурний розвиток міста; про благоустрій; про будівництво, реконструкцію, капітальні ремонти об’єктів соціальної сфери, житлового фонду та інших об’єктів комунальної власності на 2015-2016 роки; про розвиток футболу (масовий спорт); культури і туризму на 2013-2017 роки; фізичної культури та спорту на 2013-2017 роки; охорони здоров’я Нової Каховки та першочергових заходів на 2016-2020 роки; розвитку освітньої галузі на 2016 рік (мова йде про капітальний ремонт та придбання електричних плит для шкіл).IMG_0731Додатково було запропоновано розглянути вісім земельних питань стосовно дозволу на передачу земельних ділянок у власність учасникам АТО; на викуп земельної ділянки несільськогосподарського призначення; на розробку документації із землеустрою громадянам; для виготовлення детального плану території в межах вул.Миру та Джерельної і т. ін.

Депутати затвердили загальну чисельність апарату управління МНС та цивільного захисту, прийняли новий статут комунального підприємства «Основа». Як пояснив міський голова Володимир Коваленко, зі зміною форми власності будинків та на вимогу сучасного дня комунальникам необхідно змінювати форму роботи. Стосунки із населенням треба підкріплювати юридично. Найближчим часом буде розглянута можливість придбання для цього КП техніки, щоб обслуговувати населення Дніпрянської селищної та Райської сільської рад. Меценатську допомогу у вирішенні питання не відмовляється надати Торговий дім марочних коньяків «Таврія».

Обранці ознайомилися з ходом виконання Програми розвитку архівної справи і продовжили строки її виконання. Протягом попередніх років архівним відділом було проведено упорядкування документів ліквідованих підприємств. Вартість платних послуг за це і прийом документів на зберігання склала 13 тис. 793, 73 грн., за надання платних послуг і довідок – 541,44 грн. Кошти направлені на розвиток архівної справи. Будівля архівного відділу знаходиться у стані реконструкції, яка розпочата у 2006 році. За цей час встановлено централізоване опалення, систему автоматичної пожежної сигналізації, замінено покрівлю. Робота продовжиться.

За підсумками I півріччя перевиконання міського бюджету по власних і закріплених доходах склало 4 млн. 576 тис. 528 грн. (6,7% до планових показників на цей період). Надходження додаткових коштів дало можливість депутатам спрямувати бюджетні кошти на різні види робіт основним розпорядникам коштів – комунальним закладам і підприємствам.

Для поточного ремонту асфальтного покриття прибудинкових територій та внутрішньо квартальних проїздів КП «Новокаховське ШЕУ» направлено 400 тис. грн., на поточний ремонт доріг – 980 тис. грн. Міська лікарня отримає 120 тис. грн., з яких на придбання медикаментів буде витрачено 70 тис. грн. Решту грошей спрямували на ремонт ям та асфальтування між відділеннями, щоб можна було перевозити хворих на візках та каталках. Подібне не робилося з 2000 року.

У зв’язку зі збитковістю (через невідповідність тарифів, які не переглядалися з 2011 року) надана фінансова підтримка КП «Новокаховське ЖЕУ» – 100 тис. грн. для утримання та експлуатації житлового фонду міста. На благоустрій міст, сіл та селищ спрямовано 150 тис. грн., в тому числі для викошування трави, поливу зелених насаджень та облаштування дитячих майданчиків. У КП «НК Екосервис» з’явилися кошти на збереження та оновлення зелених насаджень – 6 тис. 549,5 грн.; ремонт вуличного освітлення – 1 тис. 929,6 грн.; малих архітектурних споруд – 1 тис. 183 грн., утримання пляжів – 361,6 тис. грн.; кладовища – 906 тис. грн.

Було затверджено рішення щодо оформлення земельної ділянки комунальної власності (в межах вул.Ентузіастів – Першотравнева – М.Букіна), яка готується для передачі в оренду на земельних торгах.

З метою раціонального використання земельного фонду міста та врахуванням пропозиції управління містобудування та архітектури надано дозвіл на розробку детального плану території по вул.Соборній, 51 та 53. Розглядається можливість облаштування на цій ділянці індивідуальної житлової забудови. Також для впорядкування території для потреб міста надано дозвіл на розробку проекту землеустрою по пр.Дніпровському, в районі колишнього готелю «Дружба» (між «Прем’єром» та інтернатом).

Одноголосно схвалено текст угоди про співпрацю між Новокаховською, Таврійською міськрадами та Дніпрянською селищною і Райською сільською радами. Документ набрав чинності з моменту прийняття рішення і тепер голови рад консолідовано вирішуватимуть нагальні питання для своїх громад.

На завершення міський голова звернувся до депутатів і наголосив на тому, що найближчим часом відбудеться позапланова сесія, на якій будуть розглядатися питання, пов’язані з перерозподілом бюджетних коштів.