Роботодавці, які офіційно не оформлюють своїх працівників заплатять штраф

налоговаяЗ нового року в Україні внесені зміни до законодавчих актів щодо державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці. Які основні зміни в законодавсті необхідно пам’ятати і працівникам, і роботодавцям?

На ці та інші питання питання дають відповідь спеціалісти Новокаховської ОДПІ.

Найголовніше, що має знати людина, яка влаштовується на роботу – це те, що вона не може розпочати роботу, якщо з нею не був укладений трудовий договір, оформлений наказом роботодавця. А вже сам роботодавець має сповістити про це територіальний орган Державної фіскальної служби за місцем податкового обліку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

– Це сповіщення подається у вигляді копії договору чи інакшим чином?

– З 3 липня цього року набрала чинності постанова Кабміну «Про порядок сповіщення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу», згідно з якою такі сповіщення можна подати кількома способами: електронним зв’язком з використанням цифрового підпису; в паперовому вигляді разом з копією на електронному носії; або ж тільки в паперовому вигляді, якщо трудові договори укладені не більше, ніж з п’ятьма особами. Далі інформація, яка міститься в повідомленні про прийняття працівника на роботу вноситься до реєстру страхувальників і реєстр застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

– Чи понесе роботодавець якусь відповідальність, у разі якщо трудовий договір не підписаний?

– Так, звичайно. На цьому необхідно наголосити. У випадку, якщо роботодавець бере на роботу співробітника без відповідного договору, або ж оформляє його на неповний робочий день, в той час, коли робітник працює цілий день і нараховує заробітну плату без сплати податків – він може понести адміністративне покарання у вигляді штрафів.

– Про яку суму йдеться?

-Сума таких фінансових санкцій дорівнює 30 мінімальним заробітним платам. У 2015 році така сума становить 36540 гривень за кожного працівника.