Роз’ятрена рана Чорнобиля у кожному серці й донині…

Сьогодні, 26 квітня, коли вся Україна вшановує пам’ять  учасників ліквідації страшної техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, у Новій Каховці  теж відбувся  мітинг “Чорнобиль – смуток і біль нашої душі”.

З дня трагедіїї пройшов 31 рік та ще живуть свідки тих подій і родичі померлих ліквідаторів, яких збирали тоді тільки на три дні, щоб впоратися із наслідками вибуху на червертому реакторі ЧАЕС. Та небезпечне дихання атому, який, як нам здавалося тоді, приборканий людиною, ми відчуваємо й дотепер.

Ведуча мітингу, який відбувався у сквері біля приладобудівного технікуму, нагадала присутнім: Організацією Об’єднаних Націй 26 квітня проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв катастрофи на Чорнобильській атомній станції.

-…На жаль, вже 31 рік невідємною ознакою весни є подія, яку до сьогоднішнього дня абсолютна більшість населення України, а особливо влада, не усвідомила. Ця подія поділила наше життя на до і після… Сьогодні український народ повинен дякувати тим, хто, до кінця не розуміючи глибини загрози для свого життя, рятував його… Відкиньте проблеми сьогодення і віддайте данину пам’яті тим людям, які зупинили тоді витік радіаційних хвиль на нашу землю, – звернувся до присутніх міський голова Володимир Коваленко.

З нагоди трагічної річниці до слова був запршений  голова Новокаховської організації «Союз Чорнобиль» Сергій Михасюк. Згадуючи ті події, він розповів про те, щотільки за чотири роки після трагедіїї з 1986 по 1990 від її наслідків померли 53 новокаховчанина-ліквідатора. А нині державні мужі не надто піклуються про людей, яких називають “чорнобильцями”. Цього року уряд відмінив проанонсоване раніше вручення їм пам’ятних нагрудних медалей. “Завдяки зусиллям міського голови чорнобильці Нової Каховки отримали ці нагороди”, – наголосив  під час  мітингу С. Михасюк.

Після молебню про загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС присутні, схиливши голови, хвилиною мовчання вшанували память про них. Потім ведуча оголосила про церемонію покладання квітів до пам’ятника жертвам Чорнобильської аварії. Від молоді міста квіти покладав студент III курсу приладобудівного технікуму, відмінник навчання, переможець всеукраїнських олімпіад Іван Передрій. І цього дня кожний бажаючий може це зробити в пам’ять про тих, хто заступив нашу землю собою, рятуючи майбутні покоління…