Розмінування затонулого есмінця біля Тендівської коси відкладено

На Херсонщині відклали завершення робіт з розмінування есмінця «Фрунзе», який затонув із вантажем боєприпасів біля Тендрівської коси у другу світову війну.

«Зачистити» трюм бойового корабля від мін, гранат та снарядів, та знешкодити їх уже на суходолі планували ще після 15 червня поточного року. Але не так сталося, як гадалося –  судно забезпечення із бійцями Аварійно-рятувального загону ДС НС Херсонщини та необхідним обладнанням для підводних робіт на Тендру досі так і не вирушило.

— На дорогу судна забезпечення з Херсона до Тендри і в зворотній бік потрібно близько двох тонн пального. А в нас такого резерву зараз немає – у період з високою пожежною небезпекою усі резерви витрачаються на щоденні виїзди для гасіння загорянь в екосистемах,- пояснив заступник начальник Головного управління ДС НС у Херсонській області Юрій Гатілов. – Хоча від того, аби нарешті закінчити розмінування «Фрунзе», ми не відмовилися. Просто черговий виїзд перенесли. Він відбудеться, орієнтовно, ближче до середини серпня.

Сергій Яновський, Новий день