Розпочала роботу група з розвитку міжнародного маршруту Південь-Захід за участю 5 країн

 6 вересня в Одесі почала працювати робоча група з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь-Захід. Її  учасники – залізничники з 5 країн: України, Ірану, Азербайджану, Грузії та Польщі. Проект з розвитку маршруту передбачає організацію контейнерних вантажоперевезень з Індії/країн Перської затоки через Іран, Азербайджан, Грузію, Україну, Польщу до країн ЄС і зворотно.

Про це повідомляють на офіційному сайті “Укрзалізниці”.

Одна із головних переваг міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід в тому, що він зменшує час на перевезення вантажів між цими країнами. Доставляти вантажі цим транспортним маршрутом втричі швидше, ніж альтернативними: 12 днів замість 35-37 днів.

Наразі здійснюється робота щодо розвитку перевезень контейнерних вантажів на маршруті, також для зручності клієнтів розроблені єдині тарифи і єдині документи. Для подальшого розвитку маршруту триває робота з удосконалення інфраструктури, що дозволить створити конкурентоспроможний транспортний продукт і залучити на транспортний маршрут великі обсяги вантажів.

Розвиток міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід  сприятиме зміцненню економічних відносин між країнами-учасниками проекту, збільшенню транзитної пропускної спроможності та експортно-імпортного потенціалу, покращенню товарообігу цим транспортним маршрутом, кращому доступу країн-учасниць проекту до міжнародного ринку транспортно-логістичних послуг.

Експерти робочої групи з розвитку міжнародного транспортного маршруту також розпочали роботу над  Положенням про Координаційний комітет з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід. Засідання Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід відбудеться сьогодні, 7 вересня.